Seks to zdrowie - chciałoby się powiedzieć. I to z wielu przyczyn. Ludzi, mających udane życie seksualne nietrudno znaleźć wśród masy niezadowolonych, wiecznie narzekających osobników. Dlaczego? Bo seks:

Reklama

OPÓŹNIA PROCESY STARZENIA

Jak się okazuje, podczas seksu nasze naczynia krwionośne wypełniaja się hormonami, więc skóra automatycznie się wygładza, a zmarszczki znikają. Zmniejsza się znacznie ryzyko wystąpienia osteoporozy i obniża zawartość cholesterolu. Nie ma sensu inwestować w leki czy specjalne margaryny - skoczcie lepiej do łóżka!

ŁAGODZI OBYCZAJE

Po udanej nocy jesteśmy zazwyczaj odprężeni, zadowoleni i wolniej się irytujemy. Tak naprawdę to ciężko jest wyprowadzić nas z równowagi. Jesteśmy tolerancyjni i skorzy do wybaczania. Udane życie erotyczne to najwyraźniej coś, czego brak naszym politykom...

ROZŁADOWUJE STRES

Pieszczoty podczas seksu działają jak najlepszy masaż odprężający. Dotyk koi skołatane nerwy, a wydzielane w czasie zbliżenia endorfiny (hormony szczęścia) mają działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy twierdzą, że seks w takim wypadku pomaga pokonać bezsenność.

PORUSZA NASZĄ WYOBRAŹNIĘ

Myślenie o seksie, o tym, co się dzieje w naszym łóżku (albo zgoła poza nim) powoduje, że nasza wyobraźnia porusza się po innych, niż zwykle torach. To samonapędzająca się maszyna: im więcej fantazjujemy, tym lepsze życie erotyczne prowadzimy. Im lepsze życie seksualne - tym fajniejsze marzenia o nim. Są tacy, dla których marzenia seksualne są antidotum na szarą codzienność - spróbuj kiedyś pomyśleć o łóżkowych igraszkach na... fotelu dentystycznym.