Oczywiście, nikt jeszcze nie spalił skutecznie zbędnego tłuszczu, popijając zdrową herbatką wielkiego, kalorycznego hamburgera... Ale faktem jest, że niektóre pokarmy pomagają w odchudzaniu. Które?

* Zielona herbata

Ten aromatyczny napój przeciwdziała powstawaniu nowotworów i chorobom układu krążenia, a także pomaga szybciej trawić. Zawarte w zielonej herbacie składniki przyspieszają i usprawniają metabolizm. A według niektórych naukowców picie 4-5 kubków naparu dziennie zwiększa ilość spalanych kalorii średnio o 70-80. To sporo, jeśli staramy się spożywać nie więcej, niż 1000 kalorii

* Cynamon

Ta pachnąca przyprawa pomaga spalać cukry we krwi. Wystarczy przy każdym posiłku zjeść ćwierć łyżeczki cynamonu, a on usprawni spalanie cukrów i obniży ich poziom we krwi. Jest to istotne ponieważ nadwyżka tego składnika we krwi prowadzi do odkładania się tłuszczu w organizmie.

* Grejpfruty

Warto jest jeść pół grejpfruta dziennie lub wypić szklankę grejpfrutowego soku do posiłku, ponieważ te produkty obniżają ilość insuliny we krwi. Wysoki poziom tego składnika powoduje uczucie głodu, dlatego łakomczuchom tak trudno nie podjadać. Niektórzy żartują, że grejpfrut jest tak kłopotliwy do zjedzenia (trzeba go albo pokroić i zjeść łyżeczką albo umiejętnie podzielić na kawałki - w obu przypadkach nie da się nie pobrudzić jego sokiem), że konsumpcja tego owocu jest sama w sobie spalającym kalorie wysiłkiem!

____________________

NIE PRZEGAP:

>>> Największy wróg diety? Sałatka!
>>> Piersi Niemek stają się coraz większe
>>> Oto największe kobiece kompleksy