Kate Winslet przygotowuje się do oscarowej gali. Dzięki rewelacyjnej roli w "Drodze do szczęścia" jest tegoroczną faworytką - jest nominowana aż sześciokrotnie. Dziś w nocy będzie jedną z najbardziej medialnych osób świata. W tym samym czasie, oddalone od Hollywood o jakieś 5000 mil, relację z gali w telewizji oglądać będą dwie inne aktorki: Beth i Anna Winslet. Siostry Kate.

Reklama

Beth Winslet w teledysku Christophera D Ashley'a do piosenki "Sugar Coated Lies"

p

Kate nas już męczy

"W tej rodzinie nie ma gwiazd" - mówią rodzice kobiet. Robią wszystko, by sława jednej z ich córek nie odbiła się negatywnie na relacjach rodzinnych."Jesteśmy zmęczeni ciągłym zamieszaniem wokół Kate. Poza tym Anna też jest bardzo utalentowaną i ciężko pracującą aktorką. Zasługuje na uznanie" - kontynuuje matka, Sally Winslet. Samą Kate czasem dopada poczucie winy: "Czasem sobie myślę: czemu ja?" - mówi pytana o to, jak jej sukces wpłynął na relacje z siostrami.

Beth i Anna ciężko pracują, by utrzymać swoje rodziny. Tymczasem ich siostra Kate święci triumfy na czerwonym dywanie, może sobie pozwolić na spełnienie wszystkich swoich zachcianek, jej fortunę szacuje się na 12 milionów dolarów.

Wygląda jednak na to, że między kobietami nie ma animozji. Mało tego, Anna i Beth nie chcą wykorzystywać popularności gwiazdy "Drogi do szczęścia" dla własnej kariery.Podobno Kate wiele razy wysyłała im scenariusze, podawała przydatne kontakty, ale jej siostry nigdy z nich nie skorzystały. Nie z niechęci do Kate, lecz dlatego, że wolą opierać się na własnych talentach, niż na pokrewieństwie z megagwiazdą.

Talent talentowi nierówny

Dlaczego ani Anna, ani Beth nie zagrały żadnej istotnej roli? Być może po prostu mają nieporównywalnie mniej talentu niż Kate? Chyba są z tym pogodzone. Anna zastanawawiała się nad zmianą nazwiska. Nie chce wciąż być postrzegana jako "siostra Kate". Beth z kolei rozważa porzucenie aktorstwa, choć kocha ten zawód. Praca pielęgniarki przyniosłaby jej większe dochody.

Kiedy jedna osoba w rodzinie odnosi gigantyczny sukces, może to być problemem dla pozostałych. W tym przypadku jest o tyle trudniej, że wszystkie siostry wykonują ten sam zawód. Jednak każda z nich umiała odnaleźć się w tej sytuacji. Kate chciała pomóc siostrom, a te zdobyły się na to, by odrzucić tak wielką szansę i iść własną drogą. Nawet jeśli nie jest ona wyściełana czerwonym dywanem.