Głowa w płomieniach:

Reklama

Pierwsze były gwiazdy: Scarlett Johansson, Coco Rocha i Rumer Willis. Ufarbowały włosy na odcień płomiennej rudości. Ponieważ paniom metamorfoza bardzo się udała, Zee przewiduje, że klientki salonów fryzjerskich, naciskając na swoich stylistów włosów, wykreują ogólnoświatowy trend na rude włosy. Sprawa może być o tyle łatwa, że na polskim rynku pokazała się właśnie rewolucyjna farba do włosów, którą trzyma się na głowie tylko 10 minut.

Naturalne usta:

Zmęczeni botoksem wstrzykiwanym w usta, w tym roku czekamy na naturalne delikatnie usta pomalowane błyszczykiem w świeżym odcieniu.

Żegnamy sztuczne rzęsy:

W Stanach tegorocznym hitem ma być pewna specjalna mascara zawierająca proteiny na porost długich i podkręconych rzęs. Joe Zee zaleca więc wyrzucenie do kosza sztucznych brokatowych kępek włosów i wyhodowanie własnych, pięknych rzęs. W Polsce póki co raczej za pomocą oleju rycynowego...

Długie włosy, naturalny wygląd

Szef kreatywny magazynu "Elle" poleca kobietom zapuszczać włosy. W 2009 roku mamy żyć wolniej, spokojniej i nie spędzać czasu na niepotrzebnych czynnościach. Dlatego długie włosy mają wyglądać naturalnie, swobodnie zwisać wokół twarzy, a jedynymi zabiegami kosmetycznymi ma być szampon, odżywka i pianka do włosów.

Podobnie w modzie. Bogato zdobione, wzorzyste, kolorowe kreacje pakujemy głęboko do szafy. Joe Zee stawia na wizerunek klasyczny, spokojny i stonowany. Wzorem dla kobiet w tym roku powinien być według niego styl Katherine Hepburn. W każdej szafie powinien znaleźć się przynajmniej jeden garnitur w męskim typie - to strój wygodny, elegancki i dobry zarówno w dzień, jak i na wieczór.