BARAN

Pracowity miesiąc. W dodatku wygląda na to, że im bliżej świąt, tym więcej obowiązków. Ejże, czy nie powinno być odwrotnie? Wprawdzie kariera wydaje się teraz bardzo ważna, ale może niektóre sprawy uda się na razie odłożyć na bok i przestawić na nastroje… bardziej sentymentalne? Wrzuć na luz i zakończ rok, robiąc to, na co masz ochotę! W święta pozwól sobie na relaks. A może tegoroczną sylwestrową noc także warto spędzić spokojniej i bardziej kameralnie, być bliżej tych, których kochasz? Jeśli zaś nie znalazłeś jeszcze drogi do czyjegoś serca i stary rok przyjdzie ci żegnać bez osoby, do której biegną twoje myśli, myśl pozytywnie! Wkrótce marzenia o wielkiej miłości się spełnią.

Twoje zadanie specjalne: Nie zawsze musisz być najlepszy! Pozwól niech ktoś cię w czymś wyręczy!

BYK

Ja zwykle z końcem roku mnóstwo spraw do uregulowania, do załatwienia, wiele pracy ale satysfakcja murowana. Stan finansów pozwoli na świąteczne szaleństwo. Święty Mikołaj okaże się w tym roku wyjątkowo szczodry, a sylwestrowy wieczór spędzony z fantazją i rozmachem. Może powitasz Nowy Rok pod wieżą Eiffla lub pod piramidami? Wenus w sektorze relacji pomoże z taktem poruszać się w sprawach międzyludzkich. Wykorzystaj to. Uwaga! Ktoś poznany w grudniu może zrobić na tobie ogromne wrażenie, a ciąg dalszy tej znajomości także wchodzi w grę. Nie masz wprawy w ekspresowym podrywaniu? Nie szkodzi. Życzliwy los podsunie wspólnych znajomych lub rodzinne koneksje. Reszta jednak należy do ciebie.

Twoje zadanie specjalne: Przeprowadź długo odkładaną rozmowę. Ujawnij ukrywane uczucia i emocje.

BLIŹNIĘTA

Grudzień to twój astrologiczny półmetek, więc tradycyjnie o tej porze roku, pędzić będziesz przed siebie niczym bolid wyścigowy. Od czasu do czasu warto jednak przesiąść się w bezpieczniejszy środek lokomocji, teraz bowiem łatwo o stłuczkę! Twoje decyzje powinny okazać się wyjątkowo dalekowzroczne. Jeżeli coś się nie udało, nie przyniosło spodziewanych rezultatów, nie przebijaj głową muru. To znak, że trzeba zmienić metody działania na bardziej efektywne. Bądź ostrożny w sprawach urzędowych, papierkowych. Licz pieniądze, nawet kiedy wydajesz je w imieniu Świętego Mikołaja! Święta i Nowy Rok spędź spokojnie, nie planuj „efektów specjalnych”. Taka opcja może wydawać ci się z pozoru mało atrakcyjna, ale w efekcie chwile lenistwa okażą się bardzo przyjemne.

Twoje zadanie specjalne: Zrób sobie plan przedświąteczny plan działania i trzymaj się go konsekwentnie.

RAK

Ambitny Mars w twoim znaku! Masz pewnie na głowie jakieś ważne przedsięwzięcie, ale niech ten cel nie przesłoni ci reszty świata. Nie zapomnij, że idą święta. Dużą radość sprawi ci obmyślanie dekoracji domu i stołu oraz wędrówka po sklepach. Podpowiedzi Wenus, w sektorze twórczości sprawią, że odkryjesz w sobie kreatorski talent a pod choinką znajdą się upominki wywołujące okrzyki szczęścia i zachwytu! Jesteś samotny? Możesz spotkać kogoś interesującego w nieoczekiwanych okolicznościach. Na szczęście refleks to teraz twoja mocna strona. Jeśli ktoś ci się podoba - odważ się i nawiąż znajomość! Pomysły sylwestrowe przyniosą poszerzenie towarzyskich kręgów, w luźnych dotąd związkach pojawią się tematy matrymonialne!

Twoje zadanie specjalne: Zrób coś na co potrzeba odwagi i determinacji. Na przykład zadebiutuj za kierownicą!

LEW

Dzięki pomocy ze strony Słońca i Merkurego masz świetny moment na zawieranie korzystnych kontaktów, zdawanie egzaminów, podróże i poszerzanie horyzontów. Możesz zakończyć rok sukcesem. Będziesz też pełen pomysłów, otwarty na świat i ludzi. Twoją piętą achillesową jest jednak skłonność do przesadnych wydatków. Święta to świetny pretekst do zakupów ale zabierz ze sobą kogoś kto wydaje się bardziej odporny na symptomy gwiazdkowego szaleństwa. Nie eksperymentuj też zanadto ze strojem i makijażem, bo jeśli po sylwestrowym balu ludzie zapamiętają wyłącznie twoją kreację a nie ciebie, to znaczy, miły Lwie, że… trochę przesadziłeś.

Twoje zadanie specjalne: Wysłuchaj uważnie kogoś kto pozornie wydaje się nie z twojej bajki. Możesz zyskać nowego przyjaciela!

PANNA

Nie zgub się w detalach bo stracisz z oczu to co ważne. Przeszkód nie da się całkiem uniknąć, więc przyda się teraz umiejętność ułożenia pilnych spraw wedle właściwej kolejności. Planując świąteczny wypoczynek nie zapomnij o sobie bo wyręczając wszystkich wokół nie unikniesz symptomów wyczerpania. To co wydaje się trudne do rozwiązania zostaw losowi. Cóż z tego, że przy stole zasiądą nie rozmawiające ze sobą kuzynki? Czy jesteś za to odpowiedzialna?! Przed końcem roku twoja kreatywność wydatnie wzrośnie. Może więc warto zmobilizować się i korzystając z ogólnie panującego rozprężenia wykonać jakiś zręczny ruch, pomocny w karierze?

Twoje zadanie specjalne: Potraktuj Wigilię i Nowy Rok jako okazję do wypoczynku a nie zdobycia kolejnej sprawności!

WAGA

Nie unikniesz spiętrzenia obowiązków, ale pokonasz je brawurowo. Dzięki korzystnym wpływom Merkurego lotność twego umysłu, umiejętność wybierania najkorzystniejszych rozwiązań jest teraz godna pozazdroszczenia. Jeśli nie stawiasz sobie bardzo ambitnych celów i tak będą powody do zadowolenia. Pragnienie spontaniczności, bycia sobą sprawi, że relacje z ludźmi staną się bardziej autentyczne i ciepłe. Warto pomyśleć o urozmaiceniu życia, atrakcyjnej oprawie świąt, tym bardziej, że im bliżej gwiazdki tym ważniejsze staną się sprawy rodzinne. Być może zapragniesz zgromadzić przy wigilijnym stole nawet dalszych ale kochanych krewnych. To dobry pomysł! Nowy Rok za to powitasz zapewne w małym lecz doborowym towarzystwie.

Twoje zadanie specjalne: Nie lubisz decyzji? Tym razem ich podjęcie wyjdzie ci na zdrowie. Zrób to!

SKORPION

Sprawy materialne zaangażują cię w dużym stopniu, tym bardziej, że pojawią się zarówno okazje do zarobienia jak i do wydania pieniędzy. Warto jednak pilnować by przedświąteczny okres nie zamienił się wyłącznie w zakupowe szaleństwo. Stać cię na znacznie więcej!!! Będziesz teraz prawdziwie naelektryzowany, no ale… nie miotaj błyskawic tylko nastaw się na bardziej subtelne iskrzenie. Wenus znajduje się w twoim znaku, więc wysyłaj sygnały świadczące o uczuciach, a dotrą pod właściwy adres! Związanym przyjdzie do głowy jakiś mały skok w bok, ale magiczne dzwoneczki u sań Świętego Mikołaja sprawią, że zmienisz zamiar i zwrócisz się ku stałemu partnerowi. Nie będziesz żałować.

Twoje zadanie specjalne: Znajdź czas dla siebie. Między Świętami i Nowym rokiem weź sobie wolne!!!

STRZELEC

Skoncentruj się teraz na sobie, przyszła pora na energiczne działanie i na sukcesy! Duże pole do popisu masz w pracy. W grę wchodzi awans lub równie atrakcyjne perspektywy. Uczucia, mimo, sentymentalnej, świątecznej atmosfery na dość dalekim planie. Czy przypadkiem przed nimi nie uciekasz? Spróbuj to zmienić, nawet jeśli musiałbyś coś sobie uświadomić, z czymś się zmierzyć. Wigilia upłynie ci spokojnie. Jeśli czujesz się zmęczony, w święta nie wychodź ze skóry, poczytaj książkę, pozwól sobie na pełen luz. Nowy Rok przyniesie oczekiwany zwrot! Życie towarzyskie okaże się bardzo wciągające, odezwie się do ciebie wiele osób, a sylwestrowy bal zapowiada się atrakcyjnie. Przyczyni się do tego także... miłość.

Twoje zadanie specjalne: Zostaw w starym roku to wszystko co stanowi niepotrzebny ciężar.

KOZIOROŻEC

W organizacji świątecznych dni okażesz się jak zwykle praktyczny i zapobiegliwy, ale szykują się większe sukcesy, niż torty i makowce bez zakalca! Nawet jeśli poprzednie tygodnie wcale tego nie zapowiadały, tegoroczna gwiazdka przyniesie ci spełnienie marzeń. Coś ważnego się wyjaśni, coś dobrego się zdarzy. Dlatego bilans, który zrobisz jak zwykle pod koniec roku, tym razem ma szansę wyjść na plus. W sprawach osobistych długo oczekiwane zmiany! Ktoś cierpliwie odkryje romantyczną stronę twej natury. Nowe uczucie wprawi cię w podniosły nastrój. Sylwestra, nawet w największym tłoku, spędzicie… tylko we dwoje.

Twoje zadanie specjalne: Jeśli jakaś sytuacja ogranicza cię lub irytuje - wykorzystaj przypływ sił i pewności siebie, by to zmienić.

WODNIK

Lubisz improwizować teraz jednak spodziewaj się więcej szczęścia w sprawach załatwianych zgodnie z planem. Ustalone terminy zostaną dotrzymane, obietnice spełnione. Czas dzielący cię do świąt postaraj się precyzyjnie zaplanować, sprawiedliwie rozdzielając obowiązki pomiędzy najbliższych. W miłości także lepiej nie oczekiwać cudów. Jeśli więc uparcie liczysz, że wpadniecie na siebie "przypadkiem", że przeznaczenie wtrąci w swoje trzy grosze, możesz się zawieść. Lepiej weź sprawy we własne ręce. Związany? Święta spędź z rodziną, Sylwestra zaplanuj w gronie sprawdzonych osób. Wszystko się uda.

Twoje zadanie specjalne: Zrób wszystko aby powitanie Nowego Roku odbyło się w klimacie radości i beztroski! To dobra wróżba na przyszłość.

RYBY

Nic nie zdoła przyćmić romantycznej atmosfery i radości z nadchodzących świąt, ale pali się zielone światło dla nowych projektów, a pomysłowość będzie w cenie. Nawet jeśli przyjdzie trochę powalczyć z losem, masz teraz nosa do omijania przeszkód, więc kieruj się nim. Mars w sektorze kreatywności daje ci duże pole do popisu: uczyni cię świetną organizatorką wigilijnego wieczoru, pożądanym i mile widzianym gościem, a pomysł spędzenia gwiazdki na nartach także wypali! Przed Sylwestrem warto odwiedzić kosmetyczkę, pochodzić po sklepach z ciuchami i sprawić aby ta szczególna noc należała do ciebie!

Twoje zadanie specjalne: Pora zdecydować się na coś! Wziąć ślub lub przyjąć oświadczyny?