Współczesne rajstopy wykonane są z bawełny z dodatkiem lycry. Nie ma już mowy o wykorzystaniu w ich produkcji sztucznego materiału niskiej jakości. Dlatego odczuwamy zdecydowanie lepszy komfort noszenia od tych, które wciskano na nas w dzieciństwie. Pożytek z nich robią głównie kobiety, które nie chcą zrezygnować z noszenia spódnic chłodną jesienią i mroźną zimą.

Odpowiednio dobrane kolorystycznie, z oryginalnym wzorem potrafią ozdobić każdą kreację i podkreślić kształt zgrabnych nóg. Jeśli jednak nie jesteś pewna, czy potrafisz z ich pomocą wydobyć zalety i ewentualnie ukryć wady sylwetki, wybieraj rajstopy gładkie w ciemnych kolorach (czerń lub grafit).

Szaleństwo kolorów zgrabnej ekscentryczki

Paris Hilton preferuje styl Barbie, uwielbia wyróźniać się w tłumie i robi wszystko, by zwracano na nia uwagę. I jej się to udaje! W kolorowych rajstopach - efektownym uzupełnieniu stonowanych kreacji - wygląda doskonale. Zawdzięcza to zgrabnym, długim nogom. Tylko pozazdrościć....

Stateczna kobieta ze szczyptą ekstrawagancjiChristina Aguilera wkrótce spodziewa się dziecka. Z tego powodu zrezygnowała z noszenia odlotowych strojów. Potrafi jednak wydobyć kobiecość detalami: seksownymi butami na wysokiej szpilce i czarnymi rajstopami optycznie wyszczuplającymi i wydłużającymi nogi. Z kolei Franka Potente zdecydowała się na klasyczną "małą czarną". Oryginalności kreacji dodały zielone rajstopy i szeroki pasek z błyszczącą, dużą klamrą.

Czarny na 2 sposoby

Obowiązuje zasada, która mówi, że do wieczorowej kreacji wkładamy cienkie rajstopy (20 - 40 den). Dokładnie tak, jak zrobiła to Jessika Alba. Jej koronkowa kreacja nie straciła dzięki temu na elegancji i lekkości (zdjęcie po lewej). Natomiast na codzień, do zwykłej spódnicy, T-Shirta lub sweterka równie dobrze pasują rajstopy grube od 60 do 80 den (zdjęcie po prawej).