Wieść gminna głosi, że kobiety są jak wino - im starsze, tym lepsze. Mawia się również, że kobieta ma tyle lat, na ile wygląda, a mężczyzna tyle, na ile się czuje. O tych pięknościach wprost nie sposób powiedzieć "stare kobiety". Swoimi wdziękami są w stanie oszołomić każdego - od dojrzewających chłopców, po staruszków nad grobem.


W przeprowadzanych w ostatnich latach rankingach najpiękniejszych i najseksowniejszych kobiet świata zawsze obecne są dwie bezkonkurencyjne: Halle Berry i Monica Bellucci. Obie są już po czterdziestce. A jednak przepiękne rysy twarzy, bosko wyrzeźbione ciała i klasa, która uwidacznia się nie tylko w pełnych smaku strojach, ale i najdrobniejszych gestach, czyni je niedoścignionymi dla dziewczyn, które dopiero zaczynają swoją karierę.


Piękne aktorki zachwycają na czerwonym dywanie, przyodziane w suknie eksponujące pełne piersi i wąskie wcięcia w talii. Obie potrafią jednak pokazać się również w zupełnie innym enturażu: bez grama make-upu i w zupełnie zwyczajnych ubraniach. Bellucci zresztą nie zamierza udawać nastolatki: wspólnie z Evą Herzigovą i Sophie Marceau pojawiła się w sesji dla kwietniowego "Elle", by pokazać, że kobieta dojrzała może być piękna - nawet z cieniami pod oczami, nawet bez makijażu, nawet bez retuszu.

Elegancja i klasa to z resztą domena seskownych czterdziestek. Boska Nicole Kidman nie epatuje wielkim biustem, a jednak jej dystyngowane i chłodne piękno jest nie do przeoczenia. Nic dziwnego, że została wybrana na twarz zapachu wszech czasów - Chanel nr 5.

Sharon Stone i Kim Basinger w swoich epokach były symbolami seksu. Te epoki dawno minęły, ale czas nie nadszarpnął piękna obu aktorek. Twarz Kim, choć nosząca pierwsze znamiona starzenia się, wręcz zyskała na urodzie, nabierając niespotykanej delikatności.

Nie trzeba jednak szukać daleko, by odnaleźć przepiękne, seksowne "czterdziestki". I nasza polska ziemia obfituje w takie cuda. Miss Świata Aneta Kręglicka imponuje dziewczęcą figurą. Żadna inna polska aktorka nie ma równie łabędziej szyi, regularnych rysów i nie promieniuje tak dojrzałym seksapilem jak Danuta Stenka. Grażyna Wolszczak wygląda z kolei, jakby czas się jej nie imał - zachwyca niezwykłą urodą i gładką cerą, a seksapil i klasa nie dadzą się ukryć nawet pod męskim ubraniem.

Zobacz Angelinę Jolie i Demi Moore w zmysłowych ujęciach, a potem obejrzyj naszą galerię, w której znajdziesz więcej naprawdę seksownych kobiet.

p

_______________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Tu spotkasz gwiazdę
>>> Zobacz najpiękniejsze kobiety wszech czasów
>>> Oto najlepiej zbudowany mężczyzna świata