Inne / tandem Shutterstock.com
Reklama

Papilot - tu warto zajrzeć

Jakiś czas temu w sieci pojawił się blog, który bardzo szybko zdobył popularność wśród internautów-prześmiewców. Jego autor zatytułował go „Białe kozaczki”. W galeriach, setkach galerii, prezentuje bowiem zdjęcia kobiet noszących ten śnieżny symbol złego smaku. Chyba nie chciałabyś być bohaterką postu tego typu? Niestety, białe obcisłe obuwie z filmu porno rodem to nie jedyny modowy grzech…

>>> Zobacz najlepsze białe kozaczki RP

7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH PRZECIWKO STYLOWI

Naczelnym grzechem przeciwko modzie jest noszenie rzeczy, które właśnie wyszły z mody, a święciły na jej szczycie triumfy długo. Zazwyczaj topowe trendy trzymają nawet kilka lat, a po tym czasie wierny jest im tylko modowy zaścianek.

Inne / tandem Shutterstock.com

I

Pierwszym przykładem niech będą te nieszczęsne białe kozaczki. Dlaczego są kiczowate? Bo kojarzą się z paniami lekkich obyczajów, zazwyczaj mają wielgachne czuby i szpilkę zakończoną srebrna otoczką. Dodatkowo nie brak im także rozmaitych ozdób łańcuszków itp. Kilka lat temu były modne, jednak teraz stały się parodią samych siebie. Niestety tak właśnie się dzieje – w momencie, gdy jakaś rzecz wychodzi z mody, staje się tandetna.

II
Drugą kwestia jest odsłanianie brzucha. Choć „nosicielki” kusych sweterków wierzą święcie, że są sexy, wzbudzają raczej politowanie. Widać, że nie tylko nie nadążają za trendami, ale także hołdują taniemu stylowi, który ma na celu skupianie na sobie męskich spojrzeń.
III

Zazwyczaj w parze z kozaczkami i sweterkiem nad pępek idą wystające ponad pasek spodni stringi. W zamyśle seksowny gadżet, w rzeczywistości powód do śmiechu i kpin. To porównywalne do sutka, który nagle postanowił wyjrzeć sobie na świat – unikamy tego. Czemu więc pokazywać pośladki i rowek między nimi? Szczególnie śmiesznie robi się, gdy znad paska wygląda spory kawałek bielizny. Wtedy możemy zobaczyć, gdzie dokładnie ginie cienki paseczek.

IV
Kolejnym modowym faux pas jest ubieranie się nieodpowiednio do okazji. Po prostu nie wolno ci iść do opery w czarnych dżinsach i superwydekoltowanej bluzeczce z bawełny. Taki strój świadczy o tym, że osoba, która w nim przyszła jest nieobyta. Owszem, na pewno w jej ponętne piersi (oczywiście ściśnięte stanikiem do granic wytrzymałości) zapuszczają żurawia wszyscy panowie. Jednak brak stylu pozostaje brakiem stylu.
Reklama

V
To niestety nie koniec. Modowym samobójstwem są tak zwane boczki. Wystają spod koszulki zdecydowanej większości dziewczyn i kobiet. Dodają kilogramów i sprawiają, że sylwetka jest przysadzista. Mimo to takie noszenie spodni ma wiele zwolenniczek. Lekiem na to są albo dżinsy o rozmiar większe, w których optycznie wygląda się szczuplej albo zmiana fasonu. Nie każdemu dobrze w rurkach (które nota bene powoli wychodzą z mody i niedługo będą wespół w zespół z butkami peep toe synonimem obciachu..).

VI
Moda na bluzki i sukienki bez ramiączek wyjawiła, że nie każda z nas pamięta o istnieniu staników z odpinanymi ramiączkami. Z gumowanych gorsów wystają więc ramiączka, i to wcale nie silikonowe (kiepski wynalazek). Pojawia się pytanie – po co kupować ubrania bez ramiączek, skoro ramiączka i tak są? Taki strój wygląda na nieprzemyślany i byle jaki, choć nosi znamiona nieudanych prób dbania o siebie.VII

Nelly Rokita zasłynęła zakładania cienkich skarpetek do pantofelków. Oczywiście cała Polska ryczała ze śmiechu. A połowa ubawionych nosi do sportowych sandałów skarpetki. To ogromny błąd. Na całym świecie tak obute nogi wzbudzają radość nie do opisania – nomen omem istnieje blog w kontrze do białych kozaczków, który prezentuje właśnie fanatyków kombinatu skarpety plus sandały.

Kwintesencja dobrego stylu nie jest noszenie supermodnych ubrań i wymienianie całej garderoby raz do roku albo i częściej. Żeby nie popełniać modowych faux pas wystarczy spojrzeć na siebie obiektywnie: czy te spodnie, choć modne, nie podkreślają moich zbyt masywnych ud? Czy tak głęboki dekolt warto prezentować calusieńkiej ulicy i cały czas martwic się, czy piersi nie wyrwą się na wolność? Nie warto także wstrzymywać się z zakupieniem modnych butów juz dziś, jeśli masz na nie ochotę. Za rak prawdopodobnie będą je nosić tylko na Kresach…____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Gdy makijaż zaczyna szpecić
>>> Dziewczyny już nie lubią brązu
>>> A czy w twojej szafie jest już mała czarna?