Oto lista tych męskich cech i zachowań, które wzbudzają kobiecą nienawiść.

Reklama

DOMINACJA

Czasy dominacji mężczyzn w społeczeństwie odchodzą w przeszłość. Może kiedyś była to cecha pożądana, ale dziś pragnienie zdominowania partnerki nie zbierze dobrych recenzji. Dzisiejsze kobiety wolą mężczyzn, którzy wyróżniają się w swoim otoczeniu zdolnościami, kompetencjami i osiągnięciami - i wcale nie muszą swojej pozycji udowadniać dominującym zachowaniem. Pokazuje to szereg nowych badań.

"Kobiety pragną cieszyć się więzią stworzoną na zasadach partnerstwa, równości i wzajemnego szacunku" - mówi dr Chirta Bakshi, doradca do spraw związków.

MACHOIZM

Co prawda niektórzy ogłosili przedwcześnie powrót macho, ale same zainteresowane zdążyły już rozsmakować się w przynajmniej trochę metroseksualnych panach. Macho dobrze wygląda na srebrnym ekranie, w życiu lepiej sprawdzi się mężczyzna, który nie musi udowadniać swojej męskości brakiem higieny czy agresywnym stylem bycia.

"Kobiety dziś wolą dobrze zbudowanych metroseksualnych panów, niż typowych surowych twardzieli. Funkcjonuje wśród nich przekonanie, że mężczyzna, który wygląda na twardego od zewnątrz, maskuje tym wewnętrzną słabość" - mówi ekspert od spraw rozwoju Varun Chhabra.

WIECZNIE GOTÓW

Aczkolwiek mężczyźni są przekonani, że kobiety oczekują, by byli zawsze gotowi do seksualnych wyczynów, wiele badań wykazało, że panie nie mają wcale takich oczekiwań. Mężczyzna wiecznie myślący o seksie nie jest wymarzonym partnerem, gdyż seks staje się dla niego priorytetem, podczas, gdy kobiety szukają przede wszystkim uczucia, zrozumienia i intymności.

RZUCAJĄCY MIĘSEM

Rzucenie kilku obelżywych słów wcale w kobiecych oczach nie dodaje mężczyźnie męskości ani nie jest przekonującym argumentem w dyskusji. Wręcz przeciwnie. Takie słowa są dla kobiet stresujące i odstręczające.

Psychiatra dr Anupam Randhawa przypomina:"Mężczyźni muszą zrozumieć, że kobiety wolą związywać się z mężczyznami dobrze wychowanymi i okazującymi im szacunek. Panie uciekają od mężczyzn, którzy często stosują słownictwo wulgarne i obelżywe. Czują się obrażone takim słownictwem i zachowaniem, są też wrażliwe na objawy braku szacunku w związku".___________

NIE PRZEGAP:

>>> Zobacz 11 najlepszych scen erotycznych
>>> Hinduski seks to nie tylko "Kamasutra"
>>> Jak kłamią kobiety, a jak mężczyźni?