Inne
Reklama

Najważniejszą kwestią podczas prezentowych zakupów jest analiza, z czego najbardziej ucieszyłby się obdarowywany. Niektórzy z ojców to eleganci dbający o design, inni to z kolei zapaleni piechurzy. Wielu naszych tatusiów to zgrywusy, które nigdy do końca nie dorosły. Określenie profilu rodziciela to pierwszy krok do sukcesu.

Oczywiście jest pewna pula standardowych podarków - dobre wino, płyta, książka, para eleganckich skarpetek. Ale może w tym roku sprezentujesz ojcu coś innego?

DLA ŚMIECHU

Inne

Prezent, który wywołał na twarzy taty uśmiech rozbawienia, daje się najprzyjemniej. Naszym zdaniem bardzo śmiesznym podarkiem będzie krawat z instrukcją wiązania. Nie tylko wzbudzi salwy śmiechu, ale może się przydać - w końcu wiązanie krawata to niełatwa sztuka i choć każdy mężczyzna posiąść ją powinien, wielu korzysta w tej kwestii z wprawnej ręki żony. Cena: 73 zł w tym sklepie.

Inne

Wielu ojców lubuje się w rozmaitych napojach alkoholowych. Dla fanów siermiężnego piwa mamy prawdziwy rarytas - otwieracz, który zlicza, ile razy został użyty do otwarcia butelki. Możesz nagrać także swój własny tekst, który będzie rozbrzmiewał, gdy urządzenie zbliży się do kapsla. Pozwoli to także kontrolować spożycie rodziciela, więc mamy tu także element troski. Cena: 35 zł tu.

BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Wielu naszych ojców to ludzie szalenie praktyczni - w końcu wychowywali się w nie najłatwiejszych czasach i znają smak biedy, a niewygody nie są im obce. Może więc warto ułatwiać im żywot?

Inne

Jeżeli twój tata preferuje alkohole z wyższej półki, na pewno przyda mu się korkociąg z prawdziwego zdarzenia. Walka z zakorkowanym winem nieraz na pewno kończyła się plamami na obrusie, a pan domu siłujący się z korkociagiem nie wygląda męsko. Oszczędź tacie. Kup mu mechaniczny korkociąg. Urządzenie jest nie tylko skuteczne, ale także ładne. Na pewno zaciekawi nie tylko obdarowanego. Cena: 69 zł, do kupienia tutaj.

Inne

Jeśli ojciec wciąż jest czynny zawodowo, a do tego korzysta z komputera przenośnego, na pewno doceni wygodny stolik na laptopa. Regulowana wysokość pozwala używać go i w łóżku, i na kanapie. A jak ktoś chce, może nawet wynieść się z pracą do ogrodu i przysiąść na murku. Oczywiście stolik można wykorzystywać także np. do podania tacie śniadania do łóżka w ten szczególny dzień. Cena: 199 zł w tym sklepie.

Inne / Monkey Business ImagesShutterst
Reklama

A może jesteś dzieckiem zapalonego majsterkowicza? Jeśli tak, to na pewno sprawisz tacie radość elegancką miarką. Niesłabnącym uwielbieniem cieszą sie przedmioty ze stali szlachetnej. Nic dziwnego, bo zazwyczaj są stylowe, a tworzywo nie ogranicza ich użyteczności. Miarka jest prosta w formie i widać od razu, że spełni dobrze swoje zadanie, a do tego jest po prostu ładnym przedmiotem. Cena: 109 zł tutaj.


Coś dla palaczy. Choć to nałóg wstrętny i śmiercionośny, wielu ludzi odmawia zrezygnowania z dymka. Więc jeśli twój tata pali, niech robi to z klasą. Naszą propozycją dla ojców w szponach nałogu jest komplet papierośnica i przenośna popielniczka. Papierośnica to wygodne pudełko ze zmatowionej stali, które chroni papierosy przed połamaniem, a do tego pięknie wygląda. Popielniczka zaś to prawdziwie innowacyjny wynalazek. Niewielkie zasuwane pudełko można zawsze mieć przy sobie. W końcu śmiecenie popiołem jest równie nieeleganckie jak rzucanie niedopałków. Cena: papierośnica 46 zł, popielniczka 46 zł tutaj.

Inne
Inne

ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI

Niestety czasem nasze relacje z ojcem nie są tak bliskie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Taki stan bywa spowodowany tym, że tata całe nasze dzieciństwo ciężko pracował, byśmy pojechali na fajne wakacje czy żeby zapewnić nam dodatkowe lekcje ze znienawidzonej matmy. I choć nie przytula i nie mówi, że kocha, przecież czujemy, że jesteśmy dla niego ważni. Dzień Ojca to dobry moment by nieco roztopić lody.

Na rynku dostępne są elektroniczne ramki. Można je kupić już od około 150 zł. Do środka możesz wgrać zdjęcia z dzieciństwa, które opatrzysz w programie graficznym jakimś miłym lub wesołym komentarzem. Tacie na pewno zrobi się cieplej na sercu, gdy razem będziecie patrzeć na twój pierwszy krok, na pierwsze samodzielne spałaszowanie obiadu czy naukę pływania. Warto oczywiście wybrać zdjęcia, na których jest także on.

Ponieważ wiele osób nie będzie miało okazji zobaczyć się z ojcem tego dnia, chętnie skorzysta z laurek lub telegramu czekoladowego.

Tradycyjna miła kartka, którą już od przedszkola robiliśmy dla babć, dziadków i oczywiście rodziców. Teraz technika jest na tyle posunięta naprzód, że laurkę możemy zamówić w profesjonalnym studiu - na przykład taką z naszym rodzinnym zdjęciem. taki niewielki upominek można przechowywać latami. Laurki nigdy się nie przeterminują. Kartkę można zamówić na przykład na tej stronie.

Jeżeli uznasz, że kartka to za mało lub nie podoba ci się pomysł laurki, może zainteresuje cię choco telegram. Ten sposób składania pysznych życzeń znajduje coraz więcej zwolenników. Możesz ułożyć z kostek czekolady dowolne hasło - jedynym ograniczeniem jest liczba znaków. Informacja z białej i ciemnej czekolady zostanie dostarczona pod podany adres. Upominek i pyszny, i zabawny, i sentymentalny. Koszt wysłania słodkiej wiadomości waha się od ok. 19 do 119 zł plus koszt dostawy. Zamówisz tutaj.

Jeżeli należysz do tych osób, którym wielkie ważne słowa nie przechodzą przez gardło, może zdecydujesz się powiedzieć tacie, ile dla ciebie znaczy, zdalnie. Dobrym pomysłem będzie podarowanie mu fasolki, którą będzie musiał wyhodować. Gdy roślinka wyjrzy z ziemi, na jej listku będzie można dostrzec wyzanie - na przykład "Kocham cię". Fasolkę kupisz w wielu sklepach internetowych, na przykład tutaj. Cena: ok. 29 zł.