Rąbka tej jakże istotnej tajemnicy uchylił magazyn "Forbes", który ogłosił coroczny ranking najbogatszych na świecie. To z tej listy pochodzi lista najbogatszych singli. 21 osób z tej grupy to wieczni kawalerowie lub panny, a 51 to rozwodnicy, którzy chętnie ponownie spróbują szczęścia. Łącznie miliarderzy dysponują majątkiem o wartości 3,5 mld dol. i mieszkają w 17 krajach na pięciu kontynentach. Można się rozdrabniać albo pójść na sposób i obstawić jedno, za to najbardziej obiecujące państwo - Stany Zjednoczone, w których mieszka 60 procent naszych poszukiwanych.

Reklama

WARCI WIĘCEJ, NIŻ SOBIE MOŻESZ WYOBRAZIĆ

Maklerzy, magnaci prasowi lub kopalniani, deweloperzy... – oto typowe profesje naszych kandydatów. Do wzięcia są również młodzi książęta. Panowie będą mieć mniejszy wybór. Wśród najbogatszych i niezamężnych pań króluje Oprah Winfrey. Nie będzie jednak łatwo ją złowić, bo choć nie spieszy się jej do ołtarza, to od bagatela 23 lat pozostaje w stałym związku z biznesmenem Stedmanem Grahamem.

A oto lista najgorętszych partii:

Michael Bloomberg, wyceniany na 16 mld dolarów, Nowy Jork, USA

Ten 67-letni burmistrz Nowego Jorku (już na trzecią kadencję!) jest najbogatszym człowiekiem stanu wolnego na świecie. Rozwiedziony od 1993 r., od tego czasu czeka na nową wybrankę, czas umilając sobie pracą w polityce. Może nie najmłodszy – ale kto powiedział, że to wada!

Michaił Prochorow , 9,5 mld USD, Moskwa, Rosja

Ten najbogatszy Rosjanin majątkiem nie może się równać z Bloombergiem, nadal jednak jego 9,5 miliarda robi wrażenie. Jest entuzjastą wszelkich sportów, ale również mniej niewinnych rozrywek. W 2007 r. został aresztowany we francuskim kurorcie Courchevel pod zarzutem sutenerstwa. Co prawda oskarżenia nie wniesiono, ale niesmak pozostaje... idźmy dalej.

Eike Batista, 7,5 mld USD, Rio de Janeiro, Brazylia

W gorącym Rio, za górami, za lasami mieszka sobie najbogatszy Brazylijczyk. Ma 52 lata, więc jest w sile wieku. Co prawda nie skończył nawet szkoły średniej, ale za to wiedzie mu się w innej dziedzinie – jest magnatem kopalnianym. Dzięki udanym inwestycjom tylko w ostatnim roku wzbogacił się o 900 mln dol.! A to dobrze rokuje! Dobra partia dla kobiet, które mają słabość do rozrabiaków. Były mistrz sportów motorowodnych i eksmąż jednej z dziewczyn "Playboya" miał ostatnio kłopoty z prawem.

Joseph Lau , 4 mld USD, Hongkong

Ten właściciel spółki deweloperskiej Chinese Estates Holdings. Ma kase i z niej korzysta – jest zapalonym bywalcem salonów, uwielbia luksus, a w szczególności jest smakoszem dobrych win i sztuki (za obraz Gaugina "Te Poipoi zapłacił 39 mln dol.). Przemieszcza się w przestrzeni jednym z trzech swoich prywatnych odrzutowców – każdy wart jest 30 mln. dolarów. Rozrzutny, można więc mniemać, że nie będzie skąpił grosza również ukochanej.

Oprah Winfrey, 2,7 mld USD, Chicago, USA

Królowej talk-show przedstawiać nie trzeba. Jak już wspomnieliśmy, marne są szanse na podbicie jej serca – już ma chłopaka.

Alicia Koplowitz, 2,1 mld USD, Madryt, Hiszpania

Alicia Koplowitz to dziedziczka, która w spadku otrzymała pół firmy rodziców. Odsprzedała jej udziały i zainwestowała- jak widać z świetnym skutkiem. Ta 56-latka przedsiębiorcza jest również w miłości- co prawda rozwódka, ale już poderwała Huéscar z hiszpańskiej rodziny Alba. Trzeba się więc śpieszyć, zanim powie kolejne „tak”.

Albert von Thurn und Taxis, 2,1 mld USD,Regensburg, Niemcy

Młody, bogaty, a w dodatku książę... Czy może być cos piekniejszego? Dwudziestopięcioletni Albert jest oficjalnym dziedzicem majątku rodziny – licznych posiadłości, kolekcji sztuki i 30 tys. ha lasów (jednego z największych prywatnych terenów leśnych w Europie). Mieszka w rodzinnym zamku Schloss Emmeram z matką i starszymi siostrami. Obiecująco? Co prawda mieszka z mamusią, ale w tym wieku jeszcze można to mężczyżnie wybaczyć. W szczególności, jak jego mieszkaniem jest zamek.

Nicolas Berggruen, 1,8 mld USD, Nowy Jork, USA

To miliarder globtroter, który dorastał w Szwajcarii i Francji. Syn kolekcjonera dzieł Picassa, wzbogacił się na różnorodnych inwestycjach. Ten 47-latek jest wciąż w drodze, mieszka w pokojach hotelowych. Trudno będzie za nim nadążyć.

____________________________________

Reklama

NIE PRZEGAP:

>>> Świat jest okrutny dla starzejących się kobiet
>>> Joanna Brodzik sprzedaje się najdrożej
>>> Celebryci rozebrali się "dla sprawy"