"Mam koleżankę, którą szczerze podziwiam. Gdy facet, z którym się umówiła spóźnia się na randkę chociaż 5 minut, ona nie czeka jak idiotka, tylko wychodzi. Nigdy w życiu nie zrezygnowała z jogi, by spotkać się z ukochanym. Mówi, że nie chce być bluszczem, uwieszonym na szyi faceta, bo ma swoje zainteresowania i nie będzie z nich rezygnowała. Potrafi ostro zareagować, gdy jej mężczyzna flirtuje z inną kobietą: jest bezkompromisowa i ma szalone powodzenie. Umie postępować z meżczyznami, jak to mówiły nasze babki i coś w tym jest." - Anna, 28 lat, asystentka

Reklama

No właśnie. Umie postępować z mężczyznami. Ta stara prawda przekonuje, że warto jest poznać kilka zasad, jakimi kierują się mądre dziewczynki.

Nie rezygnuj dla faceta ze swojego hobby: chociażby nie wiem, jak bardzo się starał i namawiał cię, żebyś rzuciła skoki spadochronowe, które tak uwleibiasz - nie rób tego. Mądra kobieta nigdy nie poświęci tego jedynego kawałka siebie, jakim jest hobby, dla mężczyzny. Musimy mieć jakiś bastion, niezdobyty przez męskiego "najeźdźcę". Dokładnie ta sama zasada dotyczy posiadania przyjaciółek: rezygnacja z przyjaźni na rzecz miłości to karygodny błąd

Wymagaj od niego: spóźnia się? Nie czekaj. Nie dzwoni? Wyłączaj telefon. Nie wywiązuje się z obietnic - zacznij go unikać. Pobłażliwość nigdy nie popłaca. Oczywiście nie chodzi o to, by trzymać kogoś na krótkiej smyczy, ale nie wolno też pozwalać sobie na brak szacunku. Jeśli on wie, że może sobie na wiele pozwolić zapewniamy cię - będzie z tego korzystał.

Reaguj na flirty: nie jesteś w stanie oczywiście kontrolować faceta przez całą dobę, ale gdy otwarcie bajeruje na imprezie inne kobiety, a ciebie ignoruje - masz pełne prawo zrobienia mu awantury. Takie zachowanie to objaw kompletnego braku kultury i co tu dużo mówić - szacunku dla ciebie. Jeśli nie zrozumie i nadal będzie się tak zachowywał, twardo postaw mu ultimatum. I bądź konsekwentna.

__________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Od mężczyzny trzeba wiele wymagać
>>> Jeśli chcesz odejśc i nie wrócić
>>> Fatalne zauroczenie