Paweł Małaszyński urodził się 26 czerwca 1976 w Szczecinku. Szkołę podstawową i liceum skończył jednak w Białymstoku, bo tam spędził swoją młodość. Dostał się na prawo, ale po roku doszedł do wniosku, że to nie dla niego. Postanowił zostać aktorem, ale jak się okazało, łatwe to nie było. Trzy razy zdawał do szkoły teratralnej, wreszcie w wieku 22 lat zdobył wymarzony indeks wrocławskiej PWST, którą ukończył w 2002 roku. Uczył się także w studiu L'Art w Krakowie, które ukończył 1998 roku.

Reklama

Na ekranie zadebiutował rolą Marcina Kruka w filmie "Świadek koronny". Potem było już tylko lepiej...Wystąpił w "Magdzie M.", "Oficerze", "Oficerach", "Twarzą w twarz" i w osławionym "Katyniu" Andrzeja Wajdy.

Jest zabójczo przystojny, ale zakochane w nim fanki mogą się obejść smakiem. Od 17 sierpnia 2002 roku jest żonaty z Joanną Chitruszko, tancerką, choreografką i pedagogiem. Podobno, jak sam kiedys w chwili słabości zdradził, Joannę wypatrzył sobie na żonę już w szkole średniej. Gdy jego kariera filmowa zaczęła nabierać tempa, sprowadził żonę i syna Jeremiasza do stolicy. Uciął tym samym pogłoski na temat rozpadu ich małżeństwa, no i nareszcie miał rodzinę u boku. Ach, ci wstrętni plotkarze..