Jamie Foxx urodził się 13 grudnia 1967 r w Teksasie. Tak naprawdę nazywa się Eric Marlon Bishop. Po rozwodzie rodziców wychował go dziadek. W dzieciństwie bardzo często chodził do kościoła, gdzie nauczył się śpiewać i uznał, że to jest jego największa pasja. Jako typowy Amerykanin w szkole grywał w futbol i miał podobno w tej dziedzinie niemiałe osiągnięcia.

Reklama

Ciągnęło go jednak do sztuki. Karierę zaczynał w klubach jako komik. W 1996 roku zaczął prezentować w amerykańskiej sieci telewizyjnej WB swoje autorskie show: "Jamie Foxx Show". Program ten stał się jednym z najpopularniejszych programów sieci. Emisja programu trwała pięć lat, w tym czasie Foxx zdobył jedną nagrodę NAACP Image oraz trzy nominacje do tej nagrody przyznawanej w katego W 2002 roku Foxx zrealizował swój pierwszy program komediowy prezentowany na kanale HBO – "Jamie Foxx: I Might Need Some Security". Miał także okazję do prowadzenia popularnego programu TV "Saturday Night Live" w sezonie 2001-2002.

Prawdziwa sława jednak miała dopiero nadejść. Przyniosła mu rola w filmie biograficznym "Ray", gdzie wcielił się w postać genialnego muzyka Raya Charlesa. Otrzymał za tę rolę w 2005 r. Złoty Glob i Oscara w kategorii najlepszego aktora.

Prywatnie Jamie jest domatorem i tak naprawdę niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. Ma siedemnastoletnią córkę Corinne Bishop, która jest dla niego oczkiem w głowie.