Pierwszym etapem akcji będą warsztaty artystyczne prowadzone przez studentów z DA i z Projektora – wolontariatu studenckiego. Skierowane są do osób mających różnego rodzaju dolegliwości fizyczne, zwłaszcza zaburzenia bądź wady słuchu. Warsztaty wypełnią kolejny cel - integrację środowiska studenckiego osób niedosłyszących ze studentami słyszącymi.

Reklama

Termin warsztatów: 22 maja (piątek) oraz 23 maja (sobota) 2009 r. Zajęcia odbędą się w kilku sekcjach m. in. sekcja modelarska, malarska, witrażowa. Podczas warsztatów uczestnikom będą towarzyszyli wolontariusze - studenci z Duszpasterstwa Akademickiego oraz tłumacze języka migowego. Więcej szczegółów organizatorzy przekażą indywidualnie osobom chętnym do wzięcia udziału w warsztatach.

Drugim etapem akcji będzie zaprezentowanie twórczości studentów wszystkim mieszkańcom Siedlec i okolic. 24. maja w niedzielę odbędzie się wystawa powarsztatowa, otwarta dla każdego. O godzinie 10.30 przewidziane jest jej oficjalne otwarcie, na które zostaną zaproszeni znakomici goście z miasta Siedlce. Wystawa potrwa cały dzień, tak, aby każdy mógł dotrzeć i zapoznać się z twórczą pracą przede wszystkim niedosłyszących studentów. Pod koniec wystawy będzie możliwość wykupienia eksponatów.

Warsztaty oraz wystawa prac odbędą się w siedzibie siedleckiego DA, w budynku na terenie kościoła św. Ducha, przy rondzie na ul. Wyszyńskiego w Siedlcach.

Głównym sponsorem warsztatów jest Firma Oticon, zajmująca się produkcją aparatów słuchowych, dla której hasłem przewodnim jest "People first". Na rok 2009 firma zaplanowała szereg działań, wychodzących naprzeciw środowisku ludzi z problemami słuchu. Są to m.in. akcje bezpłatnego badania słuchu w domach dziecka, zakup materiałów edukacyjnych do szkół, spotkania specjalistów z rodzicami na temat problemów słuchu i wiele innych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. portal edukacyjno-społecznościowy www.sluchowisko.net oraz Regionalny Portal Informacyjnywww.radiopodlasie.pl .

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach proszeni są o wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail: sosenka24@wp.pl, w którym należy podać:

- imię i nazwisko,

- miejscowość, z jakiej się pochodzi,

- uczelnię oraz rok i kierunek studiów, bądź szkołę i klasę, do której się uczęszcza.

Reklama

Organizatorzy proszą o dopisanie informacji w zgłoszeniu o ewentualnej przynależności do organizacji bądź stowarzyszeń np. Polski Związek Głuchych, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 16 maja. Liczba uczestników w warsztatach jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy zarówno do wzięcia udziału w warsztatach, jak i obejrzenia wystawy gotowych prac.