Inne
Reklama
Inne

Nazywa się Joshua Daniel Hartnett. Urodził się 21 lipca 1978 roku w San Francisco, w stanie Kalifornia.

Jego kariera aktorska rozpoczęła się po występie w roli Huckleberry'ego Finna w przedstawieniu "Przygody Tomka Sawyera" w szkole średniej Cretin-Derham Hall High School. W czerwcu 1996 roku ukończył Minneapolis South High School. Gdy doznał kontuzji kolana, zaniechał planów związanych z footballem i zaczął szlifować aktorstwo w Youth Performance Company w Minneapolis. Następnie przez rok uczył się technik teatralnych na State University of New York w Purchase.

Karierę na dużym ekranie rozpoczął w 1998 roku od drugoplanowej roli jako syn Jamie Lee Curtis w horrorze "Halloween: 20 lat później". Jego kreacja sprawiła, że zyskał pierwszych fanów i zaczął coraz częściej pojawiać się na dużym ekranie.

Ale największą sławę zdobył wcielając się w rolę pilota Dannyego Walkera w pamiętnym melodramacie wojennym "Pearl Harbor" (2001). Dzięki tej roli w 2002 roku odebrał w Las Vegas nagrodę ShoWest jako Gwiazdor Jutra.

Jak twierdzi sam aktor, stara się unikać zaszufladkowania, dlatego gra w różnych produkcjach. Każda rola Josha to dla niego nowa przygoda. Nie mniej pasjonujące przygody przeżywa poza ekranem. Romansował bowiem z Rihanną, z SIenną Miller, a nawet ze Scarlett Johansson. Kolekcja pań przystojnego Josha jest równie imponująca, jak jego aktorski dorobek. Czekamy jednak na więcej (nie kobiet, tylko ról!)