Teoretycznie biała, czysta pościel kojarzy ci się z błogim snem, ale w niektórych związkach to symbol męki, wiecznego zmęczenie i gorzkich wyrzutów pod adresem ukochanego. Permanentnie się nie wysypiasz, bo on chrapie, ogląda do późna telewizor i ciągle zrzuca z was kołdrę. Jak sprawić, byście się dogadali w tych najbardziej chyba palących łóżkowych kwestiach?

RATUNKU, ON CHRAPIE!

Chrapanie bywa podobno powodem rozwodów par z długoletnim stażem..Nic dziwnego, bo ile można w nocy gapić się w sufit i wysłuchwiać odgłosów dobywających się z ust ukochanego mężczyzny. Co zrobić, by przestał chrapać? Namów go, by zaczął spać na boku, a jeśli ma z tym problem, podkładaj mu poduszkę za plecami tak, aby w czasie snu nie mógł się przekręcić. Możesz również spróbować kupić mu w aptece plasterki na nos albo spray przeciwko chrapaniu. Podobno nieźle działają klipsy na nos, dostępne chociażby tu.
Jeśli jednak nic nie zadziała - zaopatrz się w zatyczki do uszu, np. SleppSoft firmy Alpine Hearing, dostępne tu.

OBRAZ KONTROLNY

Macie w sypialni telewizor? No trudno, w zasadzie to pudło powinno stać w salonie, ale tam pewnie już jedno jest. Co zatem zrobić, gdy twój facet lubi zasypiać przy włączonym telewizorze, a ty do zaśnięcia potrzebujesz ciszy? Poproś go, by ustawił timer, który wyłączy odbiornik po 20 minutach. W ciągu takiego bowiem czasu większość ludzi zasypia. Więc jeśli twój partner położy się spać pierwszy, telewizor wyłączy się krótko po tym, jak ty wyjdziesz z łazienki i wskoczysz do łóżka.

MOJE-TWOJE, CZYLI DYLEMAT KOŁDRY

Wyjątkowo irytujaca sprawa: jemu jest wiecznie gorąco, a ty marzniesz, bo ukochany znowu odkrył was oboje. W pełnej nieświadomości oczywiście, bo podczas głębokiego snu. Tu rozwiązanie jest dziecinnie proste: kupcie dwie kołdry, jedną lżejszą dla ciebie, a drugą - grubszą - dla niego. Albo jeszcze lepiej: zamówcie tu specjalną kołdrę, która ma jedną połówkę cieńszą, a drugą grubszą. To będzie jeden z waszych najlepszych zakupów.