Ten najnowszy trend gimnastyczny opanował już Nowy Jork. Modą na hula-hop ogarnięci są wszyscy - starzy i młodzi. "Hula-hop błyskawicznie zyskuje na popularności" - mówi 34-letnia instruktorka hop dance Janet Yen w rozmowie z "New York Daily News". "A kiedy zaczynałam, ludzie nie mieli pojęcia, czym się zajmuję" - wspomina z rozrzewnieniem.

Reklama

POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT

Więc co takiego dziś wprawia cały Nowy Jork w zachwyt? "Hula hop jest cudownie staromodne, bardzo zdrowe, daje dużo frajdy i jest łatwe" - wylicza instruktorka.

30-letnia Sheryl Wilson poprowadzi grupę pasjonatek, która będzie zarażać innych swoją pasją podczas Hop Fest, który odbędzie się w Central Parku. Nie namawiamy, żeby specjalnie dla tego wydarzenia rezerwować miejsce w samolocie. Wszak to magiczne kółko winno być rozrywką tanią i dostępną w każdej prawie scenerii. Sprawdzi się w przypadku fanów zarówno postindustrialnych, jak i wiejskich czy leśnych krajobrazów. Pozwoli zastąpić zbędny tłuszczyk pięknie wyrzeźbioną muskulaturą i podkreśli to, co jest obecnie najmodniejsze - ładnie zarysowaną talię. Bo żmudne i nieprzyjemne ćwiczenia nie sa jedynym sposobem na ładną sylwetkę...

"To wspaniały sposób, by spalić dużo kalorii, dodać harmonii muskulaturze, a przy tym mieć taką zabawę. Z hula-hop nie masz nawet pojęcia, że ćwiczysz" - zachwala Sheryl. "Przypomina przy tym słodkie czasy dzieciństwa" - dodaje.

TU TEŻ PANUJĄ OKREŚLONE TRENDY

Najmodniejsze są kółka nieco cięższe niż te tradycyjne. Laicy mogą opanować sztukę hulania za pośrednictwem instruktażowego filmu DVD. Ale można też skorzystać z darmowej składnicy wiedzy, jaką jest internet. Pasjonaci tego sportu zamieszczają w sieci filmiki ze swoich ćwiczeń i demonstrują wszystkie najnowsze triki.

Nawet w stanie błogosławionym nie trzeba rezygnować z dobrodziejstw tego sportu i można z wyprzedzeniem zadbać o talię. Dostępne są specjalne, lżejsze kółka dla kobiet w ciąży. Dla nich to może być niezła odmiana. "W końcu każdemu znudzi się statyczna i monotonna joga prenatalna " - mówi Sheryl. Znawcy tematu spodziewają się niebawem tłumów z pasją hulających z hula-hop. Czy jeszcze przed latem ta moda zawita także do nas?