Inne
Reklama

Obuwniczy guru Christian Laboutin wyraźnie zainspirował się gladiatorkami. Te są w wersji ultrakobiecej. Seksowne 12-centymetrowe szpilki mają dodatkowo platformę - hit sezonu! Sznurowane na całej długości są szalenie charakterne. Nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Doskonale będą pasowały do zwiewnej sukienki, ale i do wąskich dżinsów będą wyglądać oszałamiająco. Cena: ok 755 euro.

1.Podobną propozycję ma dla nad marka Balmain. Sandały tej firmy także przypominają nieco gladiatorki, jednak a zdecydowanie bardziej nowoczesne. Zadziorności dodają im srebrne nity. Kończą się w okolicach kostki, ale nie skracają nóg, gdyż mają 12-centymetrowe obcasy. Nie nadają nie więc na wypad do lasu, jednak na rozbieraną randkę - tak. Cena: ok. 845 euro.

HURRA! KOLEJNY SEZON Z KOTURNAMI

2. Givenchy stawia na koturny. Ta propozycja jest ciekawa ze względu na cienkie paseczki, które stanowią wierzch buta. Wokół kostki - gruby pasek. Sandałki nie należą do romantycznych, jednak na zasadzie kontrastu świetnie łączą się z czymś lekkim i zwiewnym. Odkryte palce i pięta czynią je mniej oficjalnymi. Obcas ma wysokość 11 cm. Kosztują ok. 625 euro.

3. Sergio Rossi proponuje buty w kolorze burzowego nieba. Stopę obejmują grube paski, które sięgają aż okolic kostki. Ciekawie wykończono tył bucików: przez cały tył - łącznie z jedenastocentymetrowym obcasem - przebiega... zamek błyskawiczny! Z przodu więc sandały wyglądają dość banalnie, jednak ich tył jest naprawdę oryginalny. Cena: 480 euro.

4. Siegerson Morrison także wybrał kliny zamiast obcasów. Proponuje sandałki beżowe wybijane złotymi ćwiekami. Paseczki przebiegają na krzyż i także wysoko obejmują stopę. Zapiętek jest pełny i wysoki. Dzięki temu, choć obcas ma 12 centymetrów, obuwie dobrze trzyma się stopy. Cena: ok. 740 euro.

FUTURYSTYCZNIE I KOBIECO

5. Pomysły Alexandra McQueena prawie zawsze zaskakują, tak też jest tym razem, Projektant proponuje nam buty kosmiczne. Na bardzo wysokim - 13 cm - obcasie i na platformie, srebrno-czarne sandały nikogo nie pozostawią obojętnym. Ich styl jest jednak zdecydowany, a co za tym idzie, bardzo wymagający. Są podstawą image'u i trzeba się im podporządkować.Cena: 610 euro.

6. Bardziej kobiecą wersję zabudowanych sandałów znajdziesz u Jimmy'ego Choo. On także widzi kobietę w bardzo wysokich szpilkach - 11 cm. Sandałki składają się głównie z cienkich regularnie ułożonych paseczków i sięgają nieco niżej niż pozostałe omawiane modele. Ozdobą jest okrągły otwór na wierchu stopy. Lekko wydłużony nosek pomaga zachować proporcje między wysokim obcasem i płaską podeszwą. Cena: 585 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

>>> Maxi suknia, maxi moda

>>> Jak dobrać dżinsy do sylwetki

>>> Patchworkowy zawrót głowy