W tym roku jest supermodny. Projektanci stawiają na róż w kolorze róż, malin i landrynek. Wyglądamy zatem jak zdrowe, słowiańskie dziouchy!

Reklama

Oczywiście należy pamiętać, że ten kosmetyk ma za zadanie nie tylko uczynić nasz wygląd modnym, ale i zamaskować mankamenty kształtu twarzy. Dlatego przede wszystkim dobieraj go do swojej karnacji. Jeśli jesteś blondynką o jasnej cerze, zdecyduj się na odcienie brzoskwiniowe i ciepłe, a jeśli masz czarne włosy i ciemną skórę, idealne dla ciebie będą wszelkie różowości.

JAK GO NAKŁADAĆ, BY NIE POPAŚĆ W ŚMIESZNOŚĆ?

Róż w kremie aplikujemy na nawilżoną skórę twarzy - jak zresztą wszystkie kosmetyki. Nie nakładaj go na podkład, bo skóra będzie wyglądała na obciążoną. Róż w kamieniu natomiast kładziemy na podkład skośnie ściętym pędzlem.

Od tego, gdzie zaaplikujesz kosmetyk zależy, jak będzie prezentował się cały makijaż. I owal twojej twarzy.

Jasne róże służą do uwydatniania części buzi. Nakładamy je na policzki, by pokreślić kości policzkowe. Jak? Bardzo pozytywnie: uśmiechamy się do siebie w lustrze i pokrywamy różem najbardziej wystające części. Zawsze malujemy się cieniutką warstwą, lepiej nałożyć ich kilka, niż potem wyglądać jak rosyjska babuszka.

Wszelkie brązy, karmele i szarości mają przede wszystkim wymodelować twarz. Dlatego nakładamy je na boki czoła, brodę, a nawet na skrzydełka nosa.

  • jeżeli masz twarz okrągłą, zwężaj ją optycznie, nakładając nieco ciemniejszy róż w okolice skroni
  • jeśli twoja buzia jest trójkątna, możesz zaaplikować trochę na brodę oraz na boki czoła. Policzki malujemy poziomo, od ucha w stronę nosa
  • buzia prostokątna uzyska bardziej owalny kształt, jeśli podmalujesz sobie boki czoła oraz żuchwę w okolicach uszu. Róż nakładamy ukośnie na linii kości policzkowych od ucha w kierunku nosa
  • na twarz kwadratową róż nanosimy ukośnie na twarz od uszu do nosa. Modelujemy kształt jak przy twarzy prostokątnej
  • twarzy trójkątnej róż aplikujemy poziomo pod kością policzkową, odrobinę możemy nałożyć także na podbródek.
  • twarz podłużna wymaga optycznego skrócenia. Dlatego róż nanosimy nisko na kości policzkowe i rozcieramy w kierunku uszu.