Inne / studioreflexion studioreflexion
Reklama

Tapety wracają do łask. Są doskonałym rozwiązaniem do mieszkań niewielkich - odpowiednio wyeksponowane potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie. Mogą także uczynić lokal bardziej ekskluzywnym i designerskim.

Inne / studioreflexion studioreflexion

ROMANTYCZNIE? FANTASTYCZNIE!

Kobiety lubią kwiaty, a kwiaty doskonale czują się w kobiecych wnętrzach. Do damskiego buduaru pasować będzie tapeta Dolce Vita firmy JVD. Szare tło pozwala na dość swobodne dobieranie dodatków, a orientalne, subtelne motywy kwiatowe nadają wnętrzu romantyczny wygląd. Pozornie wybór dużych wzorów na ścianę powoduje, że pomieszczenie wygląda przytłaczająco. A przecież nie musisz wyklejać każdej ze ścian! Zdecyduj się na jedną z nich. Twój pokój będzie wyglądać nie tylko modnie, ale i oryginalnie. W takim przypadku warto wybrać ścianę, na której nie masz półek czy obrazu, choć oczywiście to zależy od ciebie.

Inne / studioreflexion studioreflexion

W STYLU EMPIRE

Piękne wnętrza Wersalu czy choćby Zamku Królewskiego wciąż zachwycają, choć pobudowano je wiele, wiele lat temu. Dlaczego nie zafundować sobie odrobiny luksusu? Tapety w królewskie desenie wspaniale wyglądają nie tylko do stylizowanych mebli z epoki, ale komponują się także z prostym nowoczesnym wzornictwem. Residences z firmy JVD to czekoladowa tapeta w kwiatowy regularny wzór. Ponieważ jest ciemna, może budzić twoją niechęć. Jednak tu także możesz użyć jej na jedną tylko ścianę, na przykład za łóżkiem. Takie otoczenie sprzyja królewskim śniadaniom w łóżku i takim samym igraszkom z ukochanym.

PSAVOCZOPLĄS? CZEMU NIE!

Tapeta nie oznacza tylko przewidywalnych wzorków w kwiatki czy wspomnianego stylu z czasów królów i królowych. To także szalone lata 60. i 70., a co za tym idzie - geometryczne wzory powodujące zawrót głowy. Tapety z serii Togo firmy Eksim bazują na stonowanych kolorach i szalonych wzorach. Faliste linie obiegają regularnie położone jasnozielone kropki. Efekt jest piorunujący.

Inne / jp2f jp2f

Podobnie sprawa ma się z tapetą Eclipse firmy JVD. Modne ostatnio w ubiorach kropki tworzą naprzemienne wzór regularny i nieco zaburzony. Dzięki temu nie tylko stanowią wspanmiała i oryginalna ozdobę, ale także op[tycznie poszerzaja pomieszczenie. Taki wzór, choć kolorytycznie bardzo spokojny i stonowany, nie będzie dobrze wyglądał w połączeniu z innym motywem. Jednak przy zacghowaniu kolorystyki możesz spokojnie pokusic się o obraz na ciane czy duży dywan. Oczywiście duża roślina doniczkowa znacznie ożywi wizerunek takiego wnętrza.

JACY RODZICE, TAKIE DZIECI

Od nas, rodziców, zależy, czy nasze pociechy wyrosną na samkoszy stylu, czy będą hołdowały zasadzie "im więcej, tym lepiej". Dlatego warto zadbać, by pokój naszej pociechy był urządzony gustownie i by mały człowiek widział, że choć gusta są różne, jest pewien wspólny mianownik dla produktów stylowych.

Inne

Każda mała dama będzie zadowolona, jeżeli w jej pokoju zawitają słodkie motylki z tapety Enjoj Firmy Eksim. Choć są różowe, między nimi fruwają takie w kolorze czekolady i kilka kawowych, a ich tłem jest spokojny ecru. Krótko mówiąc, spełniono pragnienie dziewczynki dotyczące "wszystkiego różowego", ale zachowano także umiar.

Inne

Chłopiec zaś na pewno doceni nowoczesne naklejki na ścianę, na przykład przedstawiające piękne stare wehikuły czy stacje benzynowe z dawnych lat. Są twoim zdaniem za smutne dla dziecka? Dostaw kolorowe meble, na podłogę rzuć barwny dywan i wszyscy będą zadowoleni. A koledzy będą zazdrościć twojemu synkowi jego fajnego pokoju