Jedno jest pewne: nie chce ci się strasznie. Najchętniej wyłączyłabyś komórkę i zakopała w pościeli. Nie da rady. Musisz wyjść z domu, jechać do pracy zatłoczonym autobusem albo tkwić w korkach. Zminimalizuj te przykre doznania kilkoma prostymi trikami.

Reklama

1.Nastaw swój budzik na 5 minut wcześniej: będziesz miała chwilę, by spokojnie poleżeć i bez straty cennych minut porozczulać się nad tą sytuacją.

2.Postaw koło łóżka swoje najlepsze zdjęcie z egzotycznych wakacji. Po pierwsze: miłe wspomnienia pobudzą cię do życia, a widok palmy przypomni, że gdzieś są zalane słońcem miejsca, do których zawsze możesz wrócić. Po drugie: uświadomisz sobie, że musisz na kolejne takie wakacje zarobić, więc dłuższe leżenie w łóżku byłoby po prostu nierozsądne. Zwłaszcza w dobie kryzysu!

3.Przygotuj sobie poprzedniego dnia ubranie do pracy: Nic bardziej nie psuje humoru tuż po przebudzeniu, niż planowanie, w co się ubrać. I uwaga: w ciemne i zimne dni wybieraj jaskrawe kolory: czerwienie, pomarańcze, a nawet żółcie. Jest naukowo udowodnione, że takie barwy dodają energii. Nie ma nic gorszego, niż w pluchę ubrać się w czerń od stop do głów.

4.Miej pod ręką radio, najlepiej takie, które obudzi cię muzyką. Pomyśl, że jesteś silną i wspaniałą kobietą, która potrafi szybko wstać, a nawet chwilę poćwiczyć. Gdy się zmusisz do aktywności fizycznej, stanie się cud! Zaświeci twoje wewnętrzne słońce.