Twarz Emmy Watson zna większość europejskich i amerykańskich dzieci. To Hermiona, przyjaciółka Harry'ego Pottera, uczennica ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Jednak Emma dorosła i to, co mówi nie nadaje się już dla dzieci.

Reporterzy, którzy interesują się planami zawodowymi panny Watson pytali ją niedawno, jak chce rozwijać swoją karierę. Odpowiedziała, że w doborze ról będzie wybredna. Jednak... jest pewien wyjątek. Gdyby rolę w swoim filmie zaproponowal jej Bernardo Bertolucci, twórca "Pod osłoną nieba" i "Ukrytych pragnień", który to film Emma uwielbia, byłaby gotowa na wszystko. Nawet na to, by wystąpić w filmie nago.

Aktorka przyznaje, że nie zamierza tak od razu zrzucać ciuchów na zawołanie, no ale rozbieranie się to w końcu część jej pracy, więc wcześniej, czy później przyjdzie jej pokazać się widowni w całej okazałości.

Watson jednak zaznacza, że nie jest zdeterminowana, by być sławną. W przyszłym roku planuje rozpocząć studia na uniwersytecie, więc jak mówi: "Mam się czego trzymać oprócz sławy".