Inne
Reklama

Niecałe dwa lata temu 4,1 miliona dolarów, uzyskane za zdjęcia do magazynu "People” z udziałem pierworodnej córki Shiloh Nouvel, Angelina i Brad przekazali głodującym dzieciom w Afryce. Potem na konto organizacji charytatywnej wspierającej najbiedniejsze regiony świata wpłynęły 2 miliony za okładkę, na której Angelina prezentuje światu trzecie adoptowane dziecko, Paxa Thien. Podobnie będzie i tym razem. Tyle że suma jest jeszcze większa - wynosi aż 10 milionów.

Inne
Inne

Brangelina z malutką Shiloh na okładce "People" (4,1 mln dolarów). Obok aktorka z adoptowanym Paxem Thien (2 mln dolarów)

Największy skarb - dzieci

Nie ma miesiąca, żebyśmy nie dowiedzieli się o ciąży kolejnej celebrytki. Posiadanie dziecka stało się nie tylko modne, ale i obowiązkowe. Najwyraźniej gwiazdom znudziło się próżne życie, które ograniczało się do ciężkiej harówki przeplatanej ekskluzywnym shoppingiem, wakacjami w tropikach i hucznymi balangami. Celebrytki postanowiły spoważnieć, zmieniły wizerunek i rozsmakowały się w rodzinnej sielance. Wszystkie deklarują, że dziecko jest ich największym szczęściem. I wszystkie, jak jeden mąż, sprzedają swoje dzieci kolorowym magazynom. Obie strony na tym zyskują: "kolorówki" odnotowują wyraźny wzrost sprzedaży ("People" z Shiloh na okładce sprzedał się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, czyli 45 proc. powyżej średniej). Ponadto wydawnictwa osiągają gigantyczne przychody z dystrybucji zdjęć uwieczniających najbardziej pożądane maleństwa świata oraz z reklam, których w ekskluzywnych wydaniach nigdy nie brakuje. A jakie korzyści z rozpowszechniania zdjęć swoich dzieci mają gwiazdy? Rozgłos, popularność i bardzo dużo pieniędzy.

Ile warte są dzieci polskich gwiazd?

Gwiazdorski baby boom dotarł także do Polski. Niedawno synka urodziła Patrycja Markowska, w zaawansowanej ciąży są bohaterki serialu "Magda M.” Joanna Brodzik, Daria Widawska oraz odtwórczyni roli Korby w "Lejdis” Anna Dereszowska, znana także z seriali "Złotopolscy" i "Kryminalni". Prawdopodobnie za kilka miesięcy będziemy podziwiać maluchy i ich sławne mamy w kolorowych magazynach. Jakie są stawki za udział w ekskluzywnej sesji? W Polsce o honorariach głośno się jeszcze nie mówi. Bo chociaż kopiujemy światowe schematy, to wstydzimy się do tego przyznać. Czyż nie lepiej unikać kłopotliwych pytań w stylu: ile warte jest Twoje dziecko?

Wszystko jest kwestią czasu.

Oddaj mi moje miliony!

Co można zrobić z honorarium? Pójść za przykładem Brangeliny i przeznaczyć miliony dolarów na cele charytatywne. Można też, z myślą o dziecku, kupić nową, bardziej komfortową posiadłość albo wpłacić pieniądze na konto. Najlepiej założone na dziecko, by w przyszłości nie wypomniało rodzicom, że sprzedali je, zanim się urodziło. Bo co odpowiedzieć, gdy już jako nastolatek zażąda: "Mamo, tato, oddajcie mi moje dziesięć milionów".

Lista najdroższych dzieci świata:

Inne
Inne
Reklama
Inne

J.Lo z Emme i Maxem (6 mln), Tom Cruise'em i Katie Holmes z (dwuletnią dziś) Suri (ponad 2,4 mln) i Christina Aguilera z Maxem Lironem (1,5 mln)

Inne

Nicole Richie z córeczką Joela Madena - Harlow (1 mln) i Gwen Stefani i Gavin Rossdal z synem Kingstonem (575 tys.) oraz Britney i Kevin Federline z synem Seanem Prestonem (ok. 500 tys.)