Wybór imienia dla dziecka to często jedno z największych wyzwań, jakie stoi przed przyszłymi rodzicami. Niektórzy jeszcze przed narodzinami a nawet ciążą wiedza, jak chcieliby nazwać swoją pociechę. Inni decydują się na imię po babci lub ulubionej bohaterce filmowej, czy literackiej. Bywa też tak, że przyszli rodzice kierują się modą i wybierają jedno z popularnych imion.

Reklama

Najpopularniejsze obecnie imiona dla dziewczynek

W ubiegłym roku do tych, które znalazły się w samej czołówce należały imiona takie jak Zofia, Zuzanna, czy Laura. Pierwszą piątkę zamykały także imiona Hanna i Maja. Wśród innych popularnych imion dla dziewczynek królowały także takie jak Julia, Oliwia, Pola, Alicja i Maria.

Informacji na ten temat znaleźć można na stronie portal dane.gov.pl.

Nie wszyscy rodzice chcą jednak podążać za obowiązująca modą. Trendy, również i te wśród nadawanych dzieciom imion, sprawiają, że w jedne grupie w przedszkolu, czy klasie można spotkać trzy, cztery a nawet więcej Julek, Oliwek, czy Hanek. Właśnie z tego powodu niektórzy decydują się na imiona mniej spotykane, czy wręcz oryginalne.

Rzadko wybierane imiona dla dziewczynek

Pomocna w wyborze imienia dla dziewczynki tak samo jak popularnych, może być także lista tych niezbyt często nadawanych. Jakie, więc znajdziemy na liście tych wybieranych najrzadziej?

To imiona takie jak: Selina, Frida, Serafina, Żaneta, Katerina, Arletta, Ariela, Miszel, Warwara, Kordelia i Arya. Jeśli zdecydujemy się na któreś z nich, możemy mieć bardzo dużą pewność, że żadna inna dziewczynka w przedszkolu, czy szkole nie będzie mieć tak samo na imię.