Jak to naprawdę działa, czyli czy ksiądz może odmówić chrztu?

| Aktualizacja:

Eksperci pomagają rozwiać wątpliwości w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~chimera
    (2017-04-20 13:10)
    Każdy ksiądz ochrzci dziecko. Jeden dlatego że jest księdzem, a drugi dlatego że jest pazernym księdzem.
  • ~ktoś
    (2017-04-20 11:43)
    Łaski nie robią. Można ochrzcić dziecko "z wody" i po sprawie!
  • ~Kasia
    (2017-04-20 18:01)
    Moja siostre tuz przed smiercia ochrzcila polozna! Biedactwo zylo tylko 2 godziny.
  • ~Julia
    (2017-04-20 18:08)
    Czy nie jest chrzescijanskim obowiazkiem ksiedza ochrzcic wszystkie dzieci,nawet tych rodzicow,ktorzy zyja bez slubu, rozwodnikow, nawet ateistow, jezeli oni sobie zycza tego dla dziecka.? Tego uczono mnie na lekcji religii w podstawowce. Po co jacys p o s r a n i eksperci?
  • ~Stanisław
    (2017-04-20 12:15)
    Chrzest powinien być jak kto chce przy 18 urodzinach pełnoletności decyduje a nie rodzice czy rodzice jacyś chrzestni muszą być do tego pobożni jak Beginki i Waldensi w XV w. Rozliczanie ryczałtowe zboczków w sukienkach a stawki za chrzest ludzie dobrze znają a tu pan duchowny udaje Greka że nie wie.Może w unickim kościele trzeba zapytać się bo na razie to całkowity monopol czyli faszystowsko-rzymskokatolickii w Polsce jak w czasach Mussoliniego i Franco.
  • ~Monachijski
    (2017-04-20 17:21)
    A co z narodami, u których nie ma pojęcia chrztu ? Czy dla nich jest przewidziany jakiś wydzielony czyściec lub wydzielone piekło ? I muszą być pojemne biorąc pod uwagę ludy azjatyckie. I czy ich wartość jako ludzi w życiu doczesnym jest niższa niż ludzi żyjących w chrześcijaństwie ?.
  • ~Stanisław
    (2017-04-20 12:12)
    Chrzest powinien być jak kto chce przy 18 urodzinach pełnoletności decyduje a nie rodzice czy rodzice jacyś chrzestni muszą być do tego pobożni jak Beginki i Waldensi w XV w. Rozliczanie ryczałtowe zboczków w sukienkach a stawki za chrzest ludzie dobrze znają a tu pan duchowny udaje Greka że nie wie.Może w unickim kościele trzeba zapytać się bo na razie to całkowity monopol czyli faszystowski rzymskokatolicyzm w Polsce jak w czasach Mussoliniego i Franco.
  • ~Gosc
    (2017-04-20 20:06)
    A dlaczego Wam tak zalezy na chrzcie dziecka? Narzucacie niemowleciu wiare katolickka. Raz ochrzczone pozostaje katolikiem na cale zycie. Dlaczego nie czekacie, az dziecko samo sie zdecyduje, czy przyjmnie ta wiare , a moze inna, a moze wcale? Dla mnie to nic innego jak tradycja.
  • ~babcia
    (2017-04-20 22:22)
    Moj syn nie byl chrzczony i moje wnuki tez nie sa chrzczone. Jezeli beda mialy na to zapotrzebowanie, to zawsze --zupelnie swiadomie--moga sobie to zorganizowac. Nie uwazam za stosowne skazywac kogos na przynaleznosc do Kosciola, ktory w polskiej wersji nie odpowiada chrzescjanskim zasadom.
  • ~T A K
    (2017-04-20 23:06)
    Oczywiście, że może. Kiedy ofiara jest zbyt skąpa.

Może zainteresować Cię też: