Paris Hilton - wakacje bez lodów to dla najsłynniejszej dziedziczki świata stracony urlop. Po przygnębiającej odsiadce Paris odpoczywa na Hawajach. Na więziennym wikcie schudła 5 kilogramów, więc teraz nie musi liczyć kalorii. Przechadzając się po nadmorskich promenadach, Paris osładza sobie życie waniliowymi i owocowymi lodami.

Liv Tyler do tej pory rozpowiadała, że hollywoodzka moda na odchudzanie jest chora, a ona sama nie stosuje żadnej diety. Po porodzie zmieniła jednak zdanie. Teraz twierdzi, że jej ciało w ogóle jej się nie podoba. Aktorka znalazła jednak wygodne rozwiązanie tej niekomfortowej sytuacji. Liv stwierdziła, że po prostu podda się operacji plastycznej. Dzięki temu będzie mogła się dalej zajadać lodami. A jaki jest jej ulubiony smak? Czekoladowe. Najlepiej z orzechami, migdałami i kawałkami białej i ciemnej czekolady w środku.

Seksowna Eve Mendes też nigdy nie była zwolenniczką restrykcyjnych diet. Od dzieciństwa uwielbia lody. Jak tylko ma ochotę na coś zimnego, zamawia podwójną porcję składającą się z czekoladowo-orzechowej kulki z Marshmallowsami i wieloowocowego sorbetu. "Wierzcie mi, połączenie słodkiego z kwaśnym to najwspanialsza kombinacja na świecie" - powiedziała Eve magazynowi "People".

A czym w upały zajada się przystojny hydraulik z "Gotowych na wszystko"? Jak podaje "People" James Denton uwielbia połączenie mięty z czekoladą. Nigdy jednak nie kupuje całego opakowania w markecie i woli wybrać się do lodziarni. Wtedy delektuje się małą porcją. Inaczej zjadłby za dużo.

Objadając się zimnymi przysmakami Paris, Liv, Eve i James, wiedzą, co czynią. Okazuje się bowiem, że lody (oczywiście spożywane w rozsądnych ilościach i pod warunkiem że nie polewamy ich dużą ilością karmelu i czekolady) służą zdrowiu i urodzie. I mogą nawet pomóc w zrzuceniu paru kilogramów. A to dlatego, że organizm, trawiąc lody, musi najpierw ogrzać je do normalnej temperatury. I przez to zużywa więcej energii.

Poza tym lody są cennym źródłem wapnia. Pierwiastek ten wzmacnia kości i zęby, a także uczestniczy w spalaniu tłuszczów. Zapobiega też osteoporozie, nadciśnieniu, kamienicy nerkowej, a nawet zmniejsza ryzyko nowotworu okrężnicy. Badania dowodzą, że zjedzenie dwóch małych kubeczków lodów dziennie prawie w 90 proc. pokrywa zapotrzebowanie na wapń.