KSIĄŻKA:

"Projekt Brontë", Jennifer Vandever, wydawnicto Rebis

Zabawna satyra na środowisko akademickie i światek show-biznesu, opowieść o uczuciowym dojrzewaniu, wyzbywaniu się romantycznych wyobrażeń i znajdowaniu własnej drogi w rzeczywistym świecie miłości, a także interesujące porównanie podobnych losów Charlotte Brontë (autorki słynnej powieści "Dziwne losy Jane Eyre"), i księżnej Diany.


"Rodzinne Tajemnice", Barbara Delinsky,

Dana marzyła o bezpiecznym domu i kochającej rodzinie. Wyszła za mąż za Hugh Clarke’a i właśnie oczekuje narodzin upragnionej córeczki. Kiedy na świat przychodzi piękna i zdrowa dziewczynka, szczęście przyćmiewa fakt, że dziecko ma zauważalne afro-amerykańskie rysy. Jakim sposobem w kochającej się białej rodzinie pojawiło się "czarne" niemowlę? Nadchodzi czas, by stawić czoła oczywistym faktom, domysłom, wzajemnym podejrzeniom i tajemnicom przeszłości. Dana, wcześnie osierocona przez matkę, wbrew sobie samej, postanawia poznać prawdę o ojcu, którego nigdy nie spotkała. Na szczęście, w trudnych chwilach wsparciem dla niej staje się grupa miłośniczek robótek ręcznych spotykających się w pasmanterii jej babci. Danę i Hugh czeka prawdziwa próba uczuć i mnóstwo zaskakujących dla obojga młodych rodziców odkryć. To historia o tym, że wszystko, co staramy się ukryć, prędzej czy póniej wychodzi na jaw.

W KINIE:

"Zodiak", reż. David Fischer, wyst. Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr.

Zodiak" to historia intrygującej zagadki kryminalnej - opowieść o brutalnym mordercy, który w lata 60. i 70. terroryzował San Francisco. Kilku mężczyzn obsesyjnie próbuje odnaleźć zabójcę. Ruszają śladem licznych poszlak i wskazówek, które Zodiak zostawia w listach do redakcji dziennika "San Francisco Chronicle".

"A właśnie, że tak!", reż. Michael Lehmann, wyst. Diane Keaton

Bohaterką tej przewrotnej komedii romantycznej jest atrakcyjna rozwódka Daphne Wilder (Diane Keaton), która ma trzy dorosłe córki: rozsądną Magie, seksowną Mae i czarującą Milly. Daphne, nieco nadopiekuńcza, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć dla jednej z córek idealnego mężczyznę. Chce oszczędzić dziewczynie życiowych błędów i rozczarowań. Jednak los okazuje się zaskakujący - to matka zakocha się.


KONCERTY:

Macy Gray, 15 czerwca, Warszawa, Park Sowińskiego

Macy Gray występuje w Polsce już po raz drugi. Artystka odwiedziła już Polskę dwa lata temu i udowodniła, że koncerty do jej żywioł. Tym razem piosenkarka promuje swój najnowszy album „BIG”.

Tori Amos, 19 czerwca , Warszawa Sala Kongresowa

Koncerty to także specjalność kolejnej gwiazdy, która w ciągu najbliższego tygodnia zaśpiewa dla polskiej publiczności. Tori Amos na scenie Sali Kongresowej pojawi się w jednym z mitycznych wcieleń, które stworzyła na potrzeby swojej najnowszej płyty „American Doll Posse”.

WYDARZENIA:


Piknik rodzinny Mother &Baby, 16-17 czerwca, na terenie wyścigów konnych Warszawa - Służew

Taniec brzucha dla kobiet w ciąży i wyścigi raczkujących maluchów, to tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekają na rodziny, które wezmą udział w pikniku rodzinnym Mother&Baby. W programie ponadto: konsultacje medyczne (pediatra, psycholog, dietetyk, chirurg, urolog dziecięcy), pokazy mody dziecięcej i ciążowej, plac zabaw dla dzieci, pokazy kąpieli i pielęgnacji niemowląt, nauka pierwszej pomocy, a dla tatusiów pokazy zdalnie sterowanych samochodzików.

Joga w parku, 17 czerwca, Warszawa - Pola Mokotowskie

W każdą niedzielę, począwszy od 17 czerwca (godz. 10.00 - 14.00) aż do 26 sierpnia przy tzw. małych stawach na Polach Mokotowskich będzie można poćwiczyć jogę. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z warszawakich szkół jogi. Wstęp wolny, trzeba jedynie przynieść ze sobą koc lub matę.

XII Miedzynarodowy Piknik Lotniczy, 16-17 czerwca, Góraszka

Coś dla miłośniczek mocnych wrażeń! Pokazy lotnicze, przelot bombowca, akrobacje w powietrzu i możliwość przelotu samolotem.