W KINIE:

"Ocean's 13" reż.: Steven Soderbergh, wyst. George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia, Al Pacino i Ellen Barkin

Co jest lepsze od filmu z Bradem Pittem? Film z Bradem Pittem, Georgem Clooneyem i Mattem Damonem na dokładkę. Gang tych przystojniaków jak zwykle zamierza dokonać rabunku ze szlachetnych pobudek. Danny Ocean (Clooney) po raz trzeci skrzyknął kumpli, ponieważ zamierza pomścić krzywdę jednego z najbliższych przyjaciół. Gang Oceana staje więc do walki ze sprawcą jego krzywdy - bezwzględnym właścicielem kasyna – w tej roli Al Pacino. Celem jest doprowadzenie go do ruiny finansowej i utraty reputacji. Chłopcy jak zwykle są uroczy i trzymamy kciuki, żeby im się udało.

"Zabić prezydenta", reż: Gabriel Range

"Zabić prezydenta" zrealizowano w konwencji paradokumentu opowiadającego o udanym zamachu na George'a W. Busha. Połączono w nim prawdziwe materiały archiwalne przedstawiające amerykańskiego prezydenta z fikcyjną warstwą fabularną, w której w role osób z otoczenia prezydenta USA wcielili się aktorzy. Akcja filmu rozpoczyna się 19 października 2007 roku. Bush przybywa do Chicago, by spotkać się z biznesmenami. W mieście odbywają się liczne protesty przeciwko wojnie w Iraku. Mimo ostrzeżeń ochrony, Bush wychodzi na spotkanie z tłumem i wtedy padają śmiertelne strzały.

PŁYTY:

"Beauty & Crime", Suzanne Vega, Pomaton EMI

Na swojej siódmej już płycie Suzanne Vega opowiada przede wszystkim o swoim rodzinnym mieście Nowym Yorku. Znalazło się też miejsce na dwa dotychczas najbardziej osobiste utwory Suzanne: pieśń miłosna dedykowana mężowi (“Bound”) oraz piosenka dla córki (“As You Are Now”). Jest więc energetycznie, a momentami romantycznie i lirycznie. Mimo upływu lat autorka słynnego przeboju „Luka” wciąż jest jednym z najświeższych głosów współczesnej muzyki popularnej.

KSIĄŻKA:

"Toksyczni teściowie", Susan Forward, wyd. Rebis

Zawierając małżeństwo, zapominamy często o tym, że nie wiążemy się tylko z jedną osobą. Wchodzimy do rodziny, która ma pewien bagaż emocjonalny i utrwalone tradycje. O kłopotach z teściami, a zwłaszcza z teściowymi, krąży mnóstwo żartów. Ale niestety zdarza się, i to wcale nierzadko, że toksyczni teściowie to naprawdę poważny problem.
"Toksyczni teściowie", Susan Forward to lektura niezbędna dla wszystkich, którzy obawiają się, że ich małżeństwo jest zagrożone lub wręcz się rozpada, wskutek urazy, gniewu, poczucia winy i beznadziejności spowodowanych złymi relacjami z teściami. Autorka podaje wiele skutecznych sposobów, które można zastosować, by zmienić sytuację z korzyścią dla wszystkich stron konfliktu i ocalić związek.

WYDARZENIA:

Nas, 8 czerwca, Warszawa, Stodoła

Chcesz się przekonać czy hip-hop naprawdę umarł? Wybierz się na warszawski koncert giganta światowego rapu - Nasa. Nasir Jones, prywatnie mąż Kelis słynnie głównie z utarczek słownych z innym nowojorskim gigantem – Jayem Z (narzeczonym Beyonce). I wychodzi na to, że wygrywa w tej rywalizacji, bo to jego płyta „Hip-hop is dead” została ogłoszona największym hip-hopowym wydarzeniem roku. Czy butnego twardziela dopada trema przed występami na żywo – dowiemy się już dziś w Stodole.

II Wspinaczkowy Meeting Kobiet, do 10 czerwca, Dolina Będkowska k. Krakowa

Impreza dla kobiet wspinających się lub dopiero planujących zacząć uprawiać ten sport. W programie: warszaty wspinaczkowe dla początkujących, zawody techniczno-linowe, konkurs fotograficzny i wspinanie po...dziurki w butach.

Żywioły klasyki, 9 czerwca, Warszawa, scena przed PKiN

W sobotę na scenie pod Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej będzie można zobaczyć niecoedzienne widowisko - połaczenie muzyki klasycznej, efektów multimedialnych i pokazów sztucznych ogni. Pałac Kultury tym razem zostanie wykorzystany jako element scenografii. Wystąpią Orkiestra Sinfonia Varsovia oraz Chór Filharmonii Narodowej. Chór i duet Joanna Woś i Leszek Świdziński zaśpiewają fragmenty oper: "Eugeniusz Oniegin", "Straszy dwór", "Traviata" i "Madame Butterfly".

Wystawa kostiumów, 14 czerwca, Warszawa, Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru zaprasza na wystawę zdjęć, rysunków żurnalowych oraz ubrania młodych projektantów mody oraz kostiumografów.