Żeby spełnić swoje fantazje, najpierw trzeba je zrozumieć. Mężczyźni i kobiety oczywiście fantazjują o czym innym. Męskie fantazje przypominają filmy pornograficzne - chodzi w nich o działanie, skupiają się na aspekcie fizycznym. Kobiety - raczej jak w filmie erotycznym - tworzą fabułę, intrygę, która prowadzi do zmysłowego finału.

Co ciekawe, mężczyźni z reguły marzą o partnerkach, które spotkali w życiu. I o doznaniach, których już doświadczyli. Tymczasem kobiety nie mają problemu z wyobrażaniem sobie seksu z Georgem Clooneyem w roli głównej. I w marzeniach są bardziej odważne - fantazjują o tym, czego nigdy wcześnie nie robiły.

Fantazje dla początkujących

Jeśli chcesz spełnić swojej fantazje, ale się boisz, spróbuj małej gry - wciel się w jakąś rolę. Fantazji nie trzeba spełniać co do joty - można się posiłkować symbolami. Jeśli marzy ci się erotyczny trójkąt, niekoniecznie musicie zaczynać od zaproszenia kogoś do sypialni. Można za to włączyć kamerę...

Gra wstępna

Wcielając fantazje w życie, zdecydujcie się na coś, o czym oboje marzycie, ustalcie scenariusz takiej gry. Czasem sama rozmowa może być wystarczająco podniecająca. Dokładnie ustalcie, jak bardzo wczuwacie się w role. Najgorsze dla partnera będzie, gdy druga strona z niej szybko wyjdzie i zniszczy nastrój…

Czas i miejsce

Dobierzcie miejsce i czas, żeby nie nakrył was współlokator, dzieci. Zmieniajcie pokoje, muzykę, dostosowując je do odpowiednich scenariuszy. I umówcie się na znak "stop” - na wypadek, gdyby komuś zabawa przestała się podobać.

Swoje fantazje możecie zacząć realizować przy świadkach - np. udając obcych, którzy dopiero co poznali się w restauracji. Dopóki nie będziecie zachowywać się nieodpowiednio, nikt się nie domyśli, że to gra wstępna.

Fantazjować, czy nie?

Brakuje Ci pomysłów, bo wcale nie masz wybujałych fantazji erotycznych? Jeśli bardzo Ci tego brakuje - spróbuj myśleć intensywnie o ulubionej scenie erotycznej z filmu albo książki. Postaw się w roli głównego bohatera. Pamiętaj - fantazjowanie nie jest obowiązkowe. Jeśli jest Ci dobrze, nie zmuszaj się.

Wydaje Ci się, że za dużo fantazjujesz? Znaczy, że masz bujną wyobraźnię. Dopóki nie robisz nikomu krzywdy, nie krępuj się i dogadzaj sobie. Fantazje erotyczne pobudzają seksualnie. Co oznacza, że Twoje libido wciąż ma się dobrze. Gorzej, gdy tylko fantazje Cię podniecają i prowadzą do orgazmu. Jeśli partner narzeka, że podczas stosunku jesteś gdzieś daleko, że nie czuje więzi - może warto poradzić się seksuologa.

No i jeszcze jedno pytanie. Czy jestem dziwakiem, jeśli moje fantazje są "inne"? Często nasze fantazje są zaprzeczeniem tego, jacy jesteśmy publicznie. Co nie znaczy, że od razu chcemy wprowadzać nasze marzenia w życie. Dopóki potrafimy oddzielić fikcję od rzeczywistości - nic nie szkodzi na przeszkodzie, by puścić wodze fantazji.