Choć salonów oferujących zabiegi SPA jest obecnie wiele, to w Dzień Zakochanych zaproponuj wyjątkowo swojej Walentynce wizytę w gabinecie urządzonym we własnym domu.

Reklama

Słodka Walentynka. Aby poszło gładko…

Romantyzm i intymność gwarantowane! Nie zapomnij o świeczkach, kadzidełkach i relaksacyjnej muzyce w tle. One pozwolą w pełni się odprężyć oraz odpowiednio nastroić.

Na początek warto pomyśleć o peelingu całego ciała, który przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z najlepszych naturalnych materiałów ścierających jest cukier - często używany jako składnik peelingów dostępnych w drogeriach.

Aromatyczny peeling cukrowy

Reklama

Bazą do przygotowania domowego kosmetyku może być:
- cukier biały, np. tradycyjny cukier biały
- cukier gruboziarnisty (np. cukier rafinada Cukier Królewski)
- cukier drobnoziarnisty, np. drobny biały bądź trzcinowy
- cukier trzcinowyŚrednio do przygotowania peelingu na całe ciało wystarczy 100g cukru. Do niego dodajemy do wyboru: śmietanę, naturalny jogurt, oliwę z oliwek, oliwkę dla niemowląt (w takich proporcjach, by uzyskać dość gęsta konsystencję) oraz dla dodania aromatu, również do wyboru: rozmaryn, cynamon, miód, sok z cytryny bądź kroplę ulubionego olejku eterycznego. Każdy z wymienionych składników rozkosznie pobudzi zmysły i doda smaczku domowemu SPA.

Przy okazji unikniesz podrażnień, które mogą się zdarzyć przy tradycyjnych zabiegach. Cukrowy peeling ma tę zaletę, że nie podrażnia skóry, dlatego może być stosowany przez alergików i osoby o szczególnie wrażliwej skórze.