- Do ogłoszenia konkursu zainspirował nas prezydent Bronisław Komorowski, który podczas listopadowej wizyty w Zielonej Górze powiedział, że ze wzruszeniem myśli o tym mieście, bo tu jego tato oświadczył się mamie - powiedziała Iwona Kusiak z biura komunikacji społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

- Każda historia miłosna ma swój początek, dlatego zachęcamy mieszkańców do podzielenia się z nami swoimi przeżyciami, które rozpoczęły się lub są związane z województwem lubuskim - dodała Kusiak.

Zgłoszenia w dowolnej formie pisemnej, opatrzone imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym, można przesyłać do 13 lutego na adres: konkurs@lubuskie.pl.

Autor najlepszego opowiadania, dzięki uprzejmości właścicieli SPA Morena w Łagowie będzie mógł tam zaprosić ukochaną osobę na romantyczny pobyt. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma podwójny bilet na koncert zespołu Bajm, który odbędzie się 14 lutego w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze, a trzeciego - będzie mógł wybrać się na romantyczną kolację do jednej z zielonogórskiej restauracji.