Choć zwyczaj obchodzenia walentynek przywędrował do Polski dopiero blisko dwie dekady temu, Święto Zakochanych bardzo szybko zyskało w naszym kraju wielu sympatyków. 14 lutego stał się w stereotypowym myśleniu dniem uwielbianym przez wszystkich zakochanych i zarazem datą, o której starają się zapomnieć single. Okazuje się jednak, że także osoby wciąż poszukujące swojej drugiej połowy, zamierzają świetnie się bawić tego dnia. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez eDarling, z którego wynika, że wiele osób samotnych postrzega walentynki jako datę szczególnie sprzyjającą flirtom i nawiązywaniu nowych znajomości.

Mimo iż w tym dniu single bardziej dotkliwie niż na co dzień odczuwają brak partnera lub partnerki u swojego boku, Święto Zakochanych jest dla nich także ważnym impulsem mobilizującym do poszukiwania miłości. Blisko połowa (46,7%) wszystkich respondentów stwierdziła, iż widok szczęśliwych, zakochanych par skłania ich do namysłu nad własnym statusem, natomiast 26% samotnych deklaruje, że dzięki walentynkom odczuwa przypływ energii i zaczyna na nowo wierzyć, iż im także uda się stworzyć szczęśliwy związek. Co ciekawe, tylko co dwudziesta osoba samotna stara się całkowicie odizolować od romantycznej atmosfery 14 lutego i w tym dniu popada w antywalentynkowy nastrój.

Spośród blisko tysiąca polskich singli poproszonych przez eDarling o opinię na temat Dnia Zakochanych prawie 80% zadeklarowało, że data 14 lutego zdecydowanie sprzyja umawianiu się na pierwsze randki. Ten fakt burzy stereotypowe myślenie o walentynkach jako o święcie przeznaczonym wyłącznie dla zakochanych par.

Singlom poszukującym w tym dniu okazji do flirtu z pomocą przychodzą liczne kluby, bary oraz restauracje, które z okazji Święta Zakochanych organizują specjalne imprezy dla osób chcących spędzić walentynki w miłym towarzystwie.

Badania zostały przeprowadzone przez psychologa Wiebkie Neberich. Więcej informacji na stronie www.eDarling.pl.