Seksualność pań "na ruszt" wzięli tym razem Cindy Meston i David Buss, psychologowie z Uniwersytetu Austin w Teksasie. Zagadnienie zbadali na tyle obszernie, że zebrane dane przyjęły postać książki, niedawno opublikowanej przez wydawnictwo Times Books pod tytułem "Dlaczego kobiety uprawiają seks". "W naszej pracy chcieliśmy skupić się wyłącznie na kobietach, by opisać jak zjawisko seksu wygląda z ich strony" - tłumaczy Buss.

DOBRZE, ŻE WŚRÓD POWODÓW JEST MIŁOŚĆ...

Przez trzy lata (pomiędzy 2006 a 2009 rokiem) naukowcy przebadali łącznie tysiąc kobiet. Miały one określić motywy swojego współżycia wybierając adekwatne odpowiedzi z listy 237 powodów, opracowanej na podstawie poprzednich badań.

Badania Meston i Bussa ujawniły całą rzesze możliwych motywów popychających panie w kierunku sypialni. W grę wchodziła zarówno miłość, jak i atrakcyjność partnera. Niektóre panie kierowały się chęcią przeżycia przyjemności - inne chciały zrobić przyjemność swojemu partnerowi. Seks był też traktowany jako panaceum, mające wzmocnić poczucie własnej wartości. Na koniec - zdarzało się, że zachęta do niego była po prostu ciekawość.

„Wiele kobiet zdecydowało się na uprawianie seksu, ponieważ chciały nabyć w tym zakresie doświadczenia lub też chciało przeżyć przygodę – także z partnerami z innych ras” - komentuje Meston. komentując wyniki badań. „Były także kobiety, dla których główną motywacją było "pozbycie się <dziewictwa>” - dodaje.

Nie da się jednak ukryć, że w tym, kogo kobieta wybierze do „współudziału” w akcie seksualnym (jakiekolwiek by motywy nią nie kierowały) jest atrakcyjność potencjalnego partnera. Ale jakie czynniki decydują o tym, że mężczyźni są postrzegani przez panie jako atrakcyjni? Z badań Meston i Bussa wynika, że decydująca rolę odgrywa: osobowość, poczucie humoru, pewność siebie i status społeczny. Jak podkreślają amerykańscy naukowcy, to pod tym kątem oceniani są panowie, którzy maja szansę poznać się z paniami nieco bliżej.

_______________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Ranny ptaszek, czyli zacznij dzień od seksu
>>> Kalendarzyk skuteczniejszy od pigułki
>>> Najlepszy stosunek trwa 13 minut