Znajomość męskiego alfabetu ułatwi ci akceptację wad partnera, docenienie jego zalet i poznanie sekretów męskiej duszy…

A jak ALKOHOL

Panie piją zazwyczaj lekkie drinki, rozkoszując się np. smakiem ezgotycznych kompozycji. Dla panów alkohol to… symbol wolności. Stanowi bowiem nieodłączny element męskich spotkań (bez udziału bab!) albo jest sposobem na zapomnienie o wszystkich codziennych problemach.

B jak BAŁAGAN

Jeżeli jesteś pedantką – nigdy nie wychodź za mąż! Facet nie zrozumie, dlaczego miejsce skarpetek jest w koszu na brudy, że szklanki muszą stać w konkretnym miejscu lub że trzeba zmywać częściej niż raz na dwa tygodnie. Pewnych rzeczy można go nauczyć – ale to ciężka praca. Gdy więc zdecydujesz się sprowadzić samca do domu, nastaw się, że masz dziecko, do którego potrzeba naprawdę wiele cierpliwości. Tłumaczenie możesz sobie darować – mają defekt i niestety, nie rozumieją, że bałagan może skutecznie popsuć ci humor.

C jak CIUCHY

Żaden się do tego nie przyzna, ale mają słabość do markowych ubrań. I potrafią wydać na nie więcej pieniędzy niż my! Ale jednocześnie nie widzą nic złego w tym, że po mieszkaniu chodzą w rozciągniętych dresach i nie rozumieją, że na imieniny do cioci nie wypada iść w podkoszulku. Powinnaś więc sama szykować mu ubrania, gdy wybieracie się na rodzinne spotkania.

D jak DUMA

Słyszałaś kiedyś takie pojęcie jak „męskie ego”? Jeżeli nie chcesz stracić swojego partnera i nie lubisz się kłócić– nie pozwól, by poczuł się urażony, nie krytykuj tego, co i jak robi. Duma nie pozwala mu też przepraszać, przyznać się do błędu czy prosić o pomoc. I dla świętego spokoju uszanuj to.

>>> Gdzie się podziali tamci mężczyźni

czytaj dalejE jak EKSPARTNERZY

To temat tabu. Zarówno gdy chodzi o twoje, jak i jego poprzednie związki. Ty chcesz usłyszeć, że tamten związek to była pomyłka i dopiero gdy spotkał ciebie, zrozumiał, co to miłość. Ale nie usłyszysz tego. Jeśli z kolei ty będziesz opowiadać o swoich facetach, tylko go rozwścieczysz!

F jak FANTAZJE

Gdy mężczyzna widzi ładną kobietę, często wyobraża ją w sobie w różnych sytuacjach. Seks jest dla nich bardzo ważny. To normalne i wcale nie oznacza zdrady! Mężczyźni tacy już są. Zresztą, na twój temat też fantazjuje… I tak naprawdę kocha tylko ciebie!

G jak GARNITUR

Kojarzy mu się z mundurem, jeżeli więc nie jest to konieczne, nie upieraj się, by go włożył. I jeszcze jedno: każdy będzie twierdził, że nowego nie potrzebuje, bo ten sprzed 10 lat jest jeszcze dobry. Jeśli więc masz zamiar ubrać mężczyznę elegancko, każ mu go przymierzyć dużo wcześniej…

H jak HOBBY

Bez względu na to, czy lubi łowić ryby, czy majsterkować – wspieraj jego zainteresowania. Faceci to duże dzieci– nie należy odbierać im zabawek.

I jak INTELIGENCJA

Żaden facet nie zniesie sytuacji, gdy kobieta jest od niego mądrzejsza. Dlatego powinnaś umiejętnie podsuwać mu pomysły – tak aby wierzył, że są jego autorstwa. Zobaczysz – będzie cię uwielbiał nad życie!

czytaj dalejJ jak JEDZENIE

Dania nie muszą być wyszukane, powinny być natomiast smaczne i sycące oraz urozmaicone. A gdy będziesz wiedziała, co lubi najbardziej, znajdziesz sposób, by go przekupić!

K jak KOMPLEKSY

Mają ich mnóstwo! Oczywiście na pierwszym miejscu jest rozmiar członka. Nigdy, ale to nigdy nie żartuj sobie nawet na ten temat! Nie krytykuj też tego, jak prowadzi samochód. Zachowaj dla siebie uwagi na temat jego większego brzuszka czy łysinki, jaka pojawiła się w ciągu ostatnich lat. Starość? Jego to nie dotyczy i bardzo się obrazi, gdy tę prawdę usłyszy od ciebie. Dla świętego spokoju zachowaj więc te uwagi dla siebie!

L jak LEŃ

Tapczan, pilot od telewizora, odpowiednio schłodzone piwo i pizza – tak facet wyobraża sobie wolny czas. I niestety – jeżeli nie zmusisz go do sprzątania i pomocy w domu – on sam z własnej woli się z tej wersalki nie ruszy. Ale ty już wiesz, jakie argumenty go przekonają…

M jak MIŁOŚĆ

Mężczyzna jest w stanie pokochać. Tyle tylko, że zwykle nie potrafi mówić o swoich uczuciach. Dla niego to oczywiste, że skoro jest z tobą, to cię kocha i ty o tym wiesz. Nie rozumie naszej potrzeby słuchania zapewnień. I chociaż mężczyźni wydają się bardzej kochliwi i chętniej zmieniają partnerki – to jednak przeżywają rozstania podobnie jak my, a może nawet bardziej – są bowiem słabsi psychicznie, a w dodatku, gdy kobieta ich porzuci, cierpi na tym ich duma!

N jak NARCYZM

Wydaje ci się, że spędzasz dużo czasu przed lustrem? No to podejrzyj kiedyś swojego partnera, gdy jest w łazience i sądzi, że nikt go nie widzi! Ogląda się ze wszystkich stron, sprawdza, jak prezentują się mięśnie, czy nie widać zmarszczek, czy nie pojawił się już pierwszy siwy włos! Faceci kochają samych siebie do szaleństwa!

czytaj dalejO jak OPINIA

Musi uchodzić za wspaniałego. Ma być duszą towarzystwa, najlepszym mężem i ojcem, superkierowcą – takim go mają wszyscy widzieć. Ale uwaga! Koledzy nie mogą postrzegać go jako pantoflarza – gdy więc chwalisz publicznie ukochanego, uważaj, by jednocześnie mu nie zaszkodzić! Nie dziw się też, gdy twój partner zacznie opowiadać o sobie niestworzone historie – dla niego ważne jest nie to, jaki jest naprawdę, lecz co inni o nim sądzą. I warto, abyś ze swoimi uwagami wstrzymała się do czasu, gdy jużbędziecie sami, bez towarzystwa.

P jak PRACA

Powinna sprawiać mu przyjemność i dawać możliwość realizowania własnych ambicji. Niedopuszczalne jest też, abyś to ty zarabiała więcej; gdy tak jest, lepiej o tym nawet nie wspominaj. Ważne natomiast, abyś słuchała opowieści o tym, co dzieje się u niego w firmie. Gdy zauważysz, że twój mężczyzna się tam męczy, nie ma szansy na awans – namów go na zmianę. W przeciwnym razie nabawi się stresów, a to może nie tylko zniszczyć jego, ale też i tobie skutecznie zatruć życie!

R jak ROZMOWA

Zapomnij. On może, owszem, podyskutować na jakieś interesującetematy – np. opowiedzieć ci o osiągnięciach najnowszego modelu ulubionego samochodu. Albo – ostatecznie – ustalić szczegóły dotyczące wspólnego wyjścia czy zakupu prezentu dla teściowej. Ale jeżeli chcesz zachęcić go do zwykłej i konstruktywnej rozmowy, przede wszystkim zacznij od konkretów (np. od planów zakupowych). Emocje i przeżycia to dla niego nie są konkrety!

S jak SEKS

Seks sensem życia mężczyzny – to jego hasło przewodnie. Zazwyczaj więcej o tym mówią, niż robią, ale prawdą też jest, że dla nich związek bez miłości fizycznej nie istnieje. Weź więc to pod uwagę, wiążąc się z jakimś mężczyzną. Ale na tym podobieństwa pomiędzy nimi się kończą. Każdy bowiem lubi coś innego. Wszyscy natomiast na pewno docenią twoją inwencję, chętnie też zgodzą się na eksperymenty w łóżku.

czytaj dalejT jak TOLERANCJA

Wymagają jej od innych, sami natomiast nie potrafią zaakceptować faktu, że ktoś ma odmienne poglądy czy potrzeby. Uważają, że oni mogą np. nie zawiadomić partnerki o późniejszym powrocie o domu, ale w drugą stron to nie działa! Rozwiązaniem jest stanowcze domaganie się równych praw.

U jak UWODZENIE

Facet na każdym kroku musi udowadniać sobie – i innym – swoją atrakcyjność. Próbuje więc poderwać ładną kobietę, flirtuje na przyjęciu z twoją najlepszą przyjaciółką, uwodzi ekspedientki w sklepie. Ale nie martw się – to nie znaczy, że jest erotomanem! Zazwyczaj takie „udowadnianie” kończy się tylko na słowach.

W jak WOLNOŚĆ

Ceni ją sobie szczególnie. Możesz go prosić, by coś zrobił, lub przeciwnie – by nie szedł np. na piwo. Czasem zapewne cię posłucha, zwłaszcza gdy użyjesz odpowiednich argumentów. Ale jeżeli zabronisz mu czegoś – o, to jest niebezpieczne. Sprzeciwi ci się tylko po to, by pokazać, że nie jest niewolnikiem i może robić, co chce. Nawet gdyby miał potem tego żałować!

Z jak ZDRADA

Powinnaś wiedzieć, że dla faceta miłość i seks to dwie różne sprawy. Jeżeli kocha – musi być to związane z seksem, ale sam seks może istnieć bez miłości! Nie traktuje więc pojedynczego skoku w bok jako zdrady. Oczywiście, dotyczy to tylko jego – ty masz być zawsze wierna i lojalna!

________________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> 10 najpopularniejszych seks wymówek
>>> Mężczyźni to symulanci
>>> Facet z gatunku beznadziejnych