Dildo stare jak świat

Myli się ten, kto uważa, że gadżety erotyczne to wymysł ludzi współczesnych. Najstarsze odnalezione dildo ma 30 000 lat. Do dziś zachowały się przedmioty w kształcie męskiego członka rzeźbione w drewnie czy kości słoniowej. Dildo z XVIII wykonane ze skóry znaleziono nawet w Gdańsku. Odkryto je w starej latrynie szkoły fechtunku.

Najdroższy wibrator świata

Niebagatelną kwotę 1,8 miliona dolarów wydał David Beckham na wibrator dla swojej żony, gdy ta zaszła w ciążę. Cenę tłumaczy wykonanie z czystej platyny, zdobienie 10-karatowym diamentem oraz dołączony łańcuszek z 16-karatowych diamentów. Powstało jedynie 10 egzemplarzy. Już samo posiadanie takiego cacka jest podniecające.

Pingwin z plasteliny

W 1996 roku Dirk Bauer i Michael Pahl, świeżo po studiach na politechnice, zaczęli lepić przy kuchennym stole modele z plasteliny. Pracowali nad dildem, które byłoby atrakcyjne wizualnie (nie nawiązujące wyglądem do penisa) i bezpieczne dla zdrowia. W ten sposób zaprojektowali niebieski, silikonowy Paddy Penguin (Pingwinek Przylepka) – pierwszy „designerski” gadżet erotyczny.

Erotyczny design

Gadżety erotyczne stały się małymi dziełami sztuki, dostępnymi w wielu kolorach i nierzadko w fantazyjnych, zupełnie nie naturalistycznych kształtach. Są również nagradzane w prestiżowych konkursach. Pierwszym wibratorem docenionym za design był Delight w kształcie konika morskiego - w 2008 r. otrzymał sławną nagrodę Red Dot.

Różowe bestsellery i chińska kobra

Najczęściej kupowane zabawki są w kolorze różowym. Najpopularniejszym produktem jest wibrator Patchy Paul przypominający kształtem gąsienicę. Do tego stopnia, że firma postawiła przy swojej siedzibie jego dmuchaną replikę imponujących rozmiarów. Natomiast w Chinach i Japonii bestsellerem jest stymulator dla mężczyzn Cobra Libre II. Panowie w Azji to najwidoczniej więksi gadżeciarze, niż Europejczycy…

- W Polsce prawdziwym hitem są kulki waginalne do trenowania mięśni Kegla oraz, co może zaskakiwać, ich odpowiednik dla mężczyzn – analne kulki B Balls. Rodzimi kochankowie często kupują również zabawki fetyszowe, takie jak pejcze, kajdanki, opaski na oczy, kneble, a wraz z tym podniecające czarne gadżety erotyczne – komentuje Anna Moderska, edukatorka seksualna, organizatorka Toyparty.

Kto się bawi gadżetami?

Do seksu przy użyciu zabawek przyznaje się 45 proc. kobiet i 41 proc. mężczyzn.

Silikonowe dzieła sztuki

Dzisiejsze zabawki coraz częściej tworzy się z bezpiecznego silikonu medycznego. Te najwyższej jakości są tworzone ręcznie - najpierw odlewana, a potem wykańczane. Z odpadów powstałych przy produkcji jeden z pracowników Fun Factory, a jednocześnie artysta, Dennis Stuckenbrock, tworzy silikonowe dzieła sztuki.