Ciekawość jest nieodłączną częścią ludzkiej natury. Zarówno życie osób publicznych, jak i tych, z najbliższego otoczenia pasjonuje nas od zawsze. Każdy przecież lubi plotki – choć nie wszyscy tak ochoczo się do tego przyznają. Podglądaniu dziś sprzyja nie tylko prasa plotkarska, lecz także internet i media masowe. Programy typu reality show ukazują życie zwykłych ludzi, którzy podglądani są przez wielomilionową publiczność przez całą dobę, na początku wywoływały ogromne kontrowersje, a teraz to dla masowej publiki chleb powszedni. Również rosnąca popularność video-blogów pozwala wkroczyć w czyjąś intymność za zgodą samego zainteresowanego.

Jak się okazuje, podglądanie to dla co dziesiątego Europejczyka świetna zabawa również w życiu erotycznym. W tym aspekcie prym wiodą Niemki – niemal co druga z nich (47%) uznała w ankiecie przeprowadzonej przez portal C-date.pl, że lubi podgladać innych podczas ich miłosnych igraszek. Natomiast wśród mężczyzn to Szwajcarzy (25%) wyróżniają się spośród entuzjastów podglądania. A jak temat wypadł na rodzimym rynku? Hmmm, chyba wciąż jednak wolimy być w sypialni sam na sam ze swoim partnerem. Tylko co dziesiątą Polkę i zaledwie 2% Polaków ekscytuje ta właśnie forma zabawy.

Zgoda osoby podglądanej - bądź jej brak - ma wielkie znaczenie. Przyglądanie się życiu innych, szczególnie gdy ci o tym nie wiedzą albo tego sobie nie życzą, jest szczególnie ekscytujące. Podniecające właśnie, dlatego że ociera się o tabu i jest „owocem zakazanym”. Z drugiej strony, ważny jest komfort psychiczny i stworzenie warunków, w którym każdy z partnerów czuje się bezpiecznie.

Psycholog Maria Rotkiel, komentując wyniki ankiety C-date.pl, podkreśla, że sprawą podstawową jest obopólna zgoda partnerów seksualnych na warunki – tylko wówczas taka gra naprawdę ma sens. Porozumienie między osobą podglądającą i podglądaną może stać się wtedy zabawą w teatr – ekscytujący i inspirujący zarazem. To właśnie C-Date.pl jest miejscem, w którym spotykają się ludzie, którzy chcą i świadomie przekraczają granice zwyczajnej intymności. Prawie 1/5 mężczyzn i 15% kobiet zarejestrowanych na portalu C-Date deklaruje, że chciałoby przeżyć erotyczną przygodę podglądając lub będąc podglądanym. Takie przekraczanie granic i wchodzenie w inne role z pewnością posłuży podgrzaniu temperatury w sypialni i zapobiegnie rutynie!

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!