Pod numerem 22 538-480-480 w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty w godz. 17-20 dyżurują edukatorzy seksualni z Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego, którzy są przygotowani do udzielania szczerych odpowiedzi na trudne pytania dotyczące seksu.

- Praktyka pokazuje, że wiedza o życiu intymnym nie jest i chyba długo jeszcze nie będzie wiedzą ogółu. Aby ludzie zaczęli refleksyjnie podchodzić do własnej seksualności, lepiej rozumieli jej uwarunkowania, byli tolerancyjni dla siebie i innych, należy im dostarczyć odpowiedni zasób wiedzy, wolny od zafałszowań i zgodny z osiągnięciami współczesnej nauki - mówi dr Andrzej Depko z Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego.

Jak dodał, akcja "O seksie bez stresu" ma uświadamiać, że zachowania seksualne odznaczają się ogromną różnorodnością. - Wielu ludzi jest nieszczęśliwych nie z powodu swoich specyficznych upodobań seksualnych, lecz z powodu lęku, że nie zostaną zaakceptowani w społeczeństwie - podkreślił.

Jak wynika z badań Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton", młodym ludziom brakuje elementarnej wiedzy na temat fizjologii, seksu, antykoncepcji i zdrowia reprodukcyjnego. Młodzi najczęściej czerpią wiedzę o seksualności od rówieśników, z pism, książek. Duży wpływ na ich wyobrażenia związane z seksem ma pornografia.

Raport Grupy "Ponton" pokazał także, że blisko połowa nastolatków nie rozmawia na temat seksualności z rodzicami. Aż 44,5 proc. nie rozmawiało o seksie z rodzicami a wśród tych, którzy rozmawiali, jedynie 35 proc. uznało, że rozmowy te odbyły się w odpowiednim czasie; 20 proc. badanych nie ma w rodzinie żadnej osoby, z którą może porozmawiać na takie tematy.

Linię "O seksie bez stresu" uruchomiła telewizja MTV Polska wraz z Fundacją Promocji Zdrowia Seksualnego Stanisława Kurkiewicza.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!