Udowodniono kolejny przejaw tego, jak hormony wpływają na płeć piękną.

Owulacja nakręca pożądanie

Wiadomo, że w dni, kiedy kobieta jest najbardziej płodna, wzrasta pożądanie. Na tym jednak nie kończy się wpływ owulacji na kobiety. W dni płodne zaczynają one inaczej postrzegać mężczyzn i preferować ich określony typ. Kto najbardziej zyskuje? Tak zwani „niegrzeczni chłopcy” – mężczyźni buntowniczy, przystojni i seksowni.

Niegrzeczny chłopiec dobrym ojcem?

Typ pięknego drania normalnie kojarzony jest z dobrym kandydatem na krótkotrwały romans, natomiast absolutnie nie wydaje się być kandydatem na odpowiedzialnego partnera i ojca. Takie postrzeganie zmienia się podczas owulacji. Jajeczkującym paniom wydaje się, że „niegrzeczny chłopiec” to dobry materiał na tatę.

Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego w San Antonio, którzy przedstawili badanym paniom profile panów zamieszczane na portalach randkowych. Podczas eksperymentów „dobry kandydat na ojca” został zdefiniowany jako mężczyzna, który zajmowałby się dzieckiem, robił zakupy, spierał przy pracach domowych o gotował.

Odpowiedzialny mężczyzna zawsze w cenie

Eksperyment wykazał, że w dni płodne panie zaczynały zaliczać do kategorii dobrych ojców mężczyzn seksownych buntowniczych – to oni najbardziej zyskiwali na owulacji pań. Odpowiedzialny i zrównoważony i „godny zaufania” mężczyzna w każdej fazie cyklu kobiety sprawiał podobne (czyli pozytywne) wrażenie.