Relacje damsko-męskie oraz skłonność do wierności i zdrady zostały przebadane przez naukowców. Badania, o których informuje serwis sfora.pl za portalem e-joy.ro, prowadzone były na przestrzeni wielu lat. Wnioski nie są budujące. Niewierność jest częstsza, niż chcielibyśmy przypuszczać. Zdrada kobieca i męska przybiera różne oblicze.

MĘSKA TWARZ ZDRADY: IM WCZEŚNIEJ, TYM LEPIEJ
Męska niewierność nie każe na siebie długo czekać… Mężczyźni najchętniej zdradzają w początkowych etapach małżeństwa i wtedy, gdy dzieci są stosunkowo małe.

Co 7. mężczyzna zdradzi swoją małżonkę zaledwie rok po ślubowaniu jej dozgonnej wierności na ołtarzu. Statystycznie do zdrady przyznaje się co piąty pan.

KOBIECA TWARZ ZDRADY: ZDRADLIWA OWULACJA
Kobiety zdradzają rzadziej. Aczkolwiek – niewiele rzadziej… Podczas gdy odsetek panów, którzy przyznali się do niewierności, wynosi 20 proc., przyznających się do zdrady mężatek jest 16 proc.

czytaj dalej...Kiedy kobiety najczęściej „skaczą w bok”? Krytycznym okresem w wypadku pań jest owulacja, która przypada w połowie cyklu miesiączkowego. Jest to okres największej płodności każdej kobiety.

Podczas jajeczkowania panie czują się bardziej atrakcyjne, maja większą ochotę na seks i… są bardziej skłonne do uprawiania go z kimś innym, niż swoim stałym partnerem…