Portal Papilot.pl informuje, iż najnowsze badania wykazały, że zdecydowana większość par woli oddawać się miłosnym igraszkom po ciemku. Takie preferencje mogą wynikać z tego, że wciąż nie czujemy się swobodnie ze swoją seksualnością, a wiele osób, tu przodują kobiety, w ciemnościach chce ukryć kompleksy dotyczące niedoskonałości własnego ciała.

Z przeprowadzonego na zlecenie firmy Adam & Eve sondażu, który przytacza Papilot.pl, wynika, że zaledwie 10 proc. osób biorących udział w badaniu zadeklarowało, że prawdziwą przyjemność z seksu odczuwają jedynie wówczas, gdy odbywa się on w oświetlonym pomieszczeniu.

Seksuolodzy podkreślają, że odpowiedni klimat i atmosfera sprawiająca, że będziemy czuli się komfortowo to niezwykle ważny czynnik wpływający na przyjemność czerpaną z seksu. I choć dla większości osób oznacza to romantyczne światło świec lub delikatny strumień światła nocnej lampki, to są i tacy, którzy najlepiej czują się przy jaskrawym świetle.

Problem może pojawić się wówczas, gdy każde z partnerów ma inne preferencje odnoście oświetlenia pomieszczenia. W takiej sytuacji najważniejsze jest znalezienie kompromisu i nie zmuszanie drugiej strony do zaakceptowania naszych upodobań. Stworzenie atmosfery, w której każde z kochanków będzie czuło się komfortowo to warunek niezbędny do tego, by seks zadowolił obie strony.