1. Dobry kochanek może zadowolić każdą kobietę

Każda kobieta ma inne potrzeby seksualne i inne pragnienia. Mężczyźnie, który sądzi, że byłby w stanie podołać każdej partnerce najprawdopodobniej brakuje pokory i samokrytyki. Zdolności seksualne, które sprawdzają się z jedną partnerką, u innej mogą okazać się niewystarczające. Dlatego też mężczyzna, który chce być dobrym kochankiem, powinien wyczuć potrzeby kobiety i starać się ją zadowolić w sposób, który ona lubi a nie taki, który on uważa za najlepszy. Panom, którzy w łóżku sądzą, że wszystko wiedzą lepiej, mówimy stanowcze NIE.

2. Jeśli para nie uprawia seksu spontanicznie, a jedynie planuje łóżkowe igraszki, to znak, że w ich związku dzieje się coś złego

Niezliczone powieści romantyczne i hollywoodzkie filmy wpajają w nas przekonanie, że w prawdziwej miłości namiętność i seksualna pasja trwają wiecznie, a tylko spontaniczne uniesienia seksualne są tymi właściwymi. Tymczasem planowanie życia seksualnego i szukanie dla niego czasu w nawale codziennych obowiązków to naturalna kolej rzeczy w poważnych, długotrwałych związkach. Impulsywne, pełne pasji pragnienie seksu z partnerem wygasa zazwyczaj po 18, a u niektórych par już po 9 miesiącach związku.

3. Pozycja misjonarska nie daje satysfakcji

Coraz większa popularność i dostępność filmów dla dorosłych sprawiła, że w powszechnej opinii zrodziło się przekonanie, że by osiągnąć szczyty orgazmu trzeba się pożądnie nagimnastykować. Tymczasem pozycja misjonarska, która w filmach erotycznych jest mało popularna ze względu na niską spektakularność, pozwala na długi stosunek i intymność, jakiej nie daje żadna inna. Prawdopodobnie dlatego, wśród stałych par jest ona wciąż najbardziej popularną.

4. Mężczyzna jest zawsze gotowy na seks

Ten mit może mieć potwierdzenie jedynie wśród nastoletnich chłopców, którzy właśnie odkryli swoją seksualność i nie potrafią panować nad swoim popędem. Tymczasem w wieku późniejszych (naukowcy twierdzą, że już w okolicach 25 roku życia) mężczyźni zaczynają mniej myśleć o seksie a więcej o innych aspektach swojego życia. Zwłaszcza panowie, którzy mają ambicje zawodowe i narażeni są na stres i zmęczenie, z pewnością nie przejawiają permanentnej gotowości do uprawiania seksu, co oczywiście jest rzeczą zupełnie naturalną, a nie oznaką braku zainteresowania partnerką czy jakichkolwiek zaburzeń.

5. Szczęśliwe pary zawsze mają udany seks

To kolejny mit wspierany przez popkulturę, romantyczne komedie i książki o miłości. Tymczasem nawet jeśli partnerzy są świetnie dopasowani, kochają się i są ze sobą szczęśliwi, ich seks nie zawsze musi być udany. Codzie życie, obowiązki, praca, stres mogą zakłócać życie erotyczne, które z czasem może stać się nudne,