Kiedy w naszym życiu pojawiają się problemy z seksem, ich przyczyn zazwyczaj upatrujemy w naszej głowie, partnerze bądź czynnikach zewnętrznych. Rzadko kiedy przychodzi nam na myśl, że powodem łóżkowych kłopotów może być tak prozaiczna rzecz, jak niedobór witamin. Tymczasem okazuje się, że na jakość naszego życia erotycznego ogromny wpływ ma to, w jakiej kondycji znajduje się nasz organizm.

Witamina A

Witamina A jest niezbędna do prawidłowej reprodukcji. Badania udowodniły, że niedobór witaminy A prowadzi do osłabienia organizmu i w konsekwencji przyczynia się do obniżenia jakości materiału genetycznego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zbyt mała ilość tej witaminy powoduje także obniżoną produkcję męskich i żeńskich hormonów płciowych.
A gdzie znajdziemy witaminę A? Dużą jej ilość zawierają ryby, jajka, produkty mleczne oraz zielone warzywa.

Witamina B1

Witamina B1 jest związana z produkcją energii niezbędnej do funkcjonowania organizmu oraz odpowiada za metabolizm węglowodanów, białka i tłuszczy. Niedobór tej witaminy może doprowadzić do obniżenia poziomu energii organizmu co będzie miało negatywny wpływ na nasze libido. Aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witaminy B1 powinniśmy zadbać o to, by w naszej diecie nie zabrakło orzechów, fasoli, ananasów, zbóż i brązowego ryżu.

Witamina C

Witamina C ma ogromne znaczenie dla jakości życia seksualnego, ponieważ odpowiada za absorbowanie żelaza z pożywiania, bierze udział w produkcji czerwonych krwinek i pomaga białym krwinkom w zwalczaniu infekcji. Jest również nieodzownym składnikiem procesu metabolicznego i istotnym składnikiem gruczołów nadnerczy, które w dużym stopniu sterują życiem seksualnym człowieka. Gruczoły te odpowiadają za produkcję hormonów płciowych, również tych, które mają wpływ na odczuwanie orgazmu. Witaminę C w dużych ilościach znajdziemy w truskawkach, pomidorach i owocach cytrusowych.

Jeśli chcemy mieć udane i satysfakcjonujące życie erotyczne, powinniśmy zadbać o kondycję naszego organizmu. Dostarczanie mu odpowiednich ilości witamin, jest jednym ze sposobów na to by zawsze był w dobrej formie.