Inne

"Kluczem jest tutaj dotyk" - mówi psycholog Ireneusz Siudym. "To poprzez dotyk okazujemy sobie czułość i miłość. Brak dotyku to oziębłość. Drapanie zarostu partnera, rozkoszny ucisk jego torsu, splecione dłonie i nogi... Jeśli jest miłość i namiętność, to wszystko cieszy. Bo chcemy być nieustannie jak najbliżej kochanej przez nas osoby. Chcemy niemalże się z nią stopić!"

Dla zakochanych każde łóżko jest zbyt duże. Im bliżej ukochanej osoby, tym lepiej się czują. Ci, których uczucia już trochę osłabły, a do ich życia wkradła się rutyna, wolą większe i wygodniejsze łóżka. Im ciągle jest za ciasno, przeszkadza chrapanie partnera, brakuje świeżego powietrza... "Tylko spokojnie. Jeśli partner ucieka na drugi koniec łóżka, to niekoniecznie musi oznaczać kryzys w związku" - uspokaja Siudym. "Może faktycznie się z tobą nie wysypia. Ale uważaj... prawdziwej miłości takie drobiazgi nie przeszkadzają".

Podczas snu trudno jest ukryć emocje, jakie towarzyszą nam przez cały dzień. Nie musimy nic mówić ani robić... bo nasze ciała mówią za siebie. Jeśli lepiej nam się zasypia, gdy ukochana osoba nie krępuje naszych ruchów splotem ramion i nóg, to znak, że miłość stygnie.

Oto kilka najbardziej typowych "sennych” pozycji. Przekonajcie się, jak to jest z wami. Sprawdźcie, co o waszym związku mówi pozycja, w jakiej zasypiacie.

Na łyżeczki

Inne

Leżycie oboje na tym samym boku, blisko siebie, jak dwie przylegające do siebie łyżeczki. Taką pozycję wybierają ludzie szaleńczo w sobie zakochani, silnie związani emocjonalnie, darzący się wielkim zaufaniem i mocno działający na siebie seksualnie. Jeśli to mężczyzna leży z tyłu, to znak, że troszczy się o kobietę i chce być jej rycerzem, który odpędzi od niej wszystkie złe sny. Jeśli natomiast to kobieta leży z tyłu, mężczyzna prawdopodobnie marzy jedynie o świętym spokoju. Jeszcze gorzej jeśli partnerka obejmuje plecy mężczyzny, a on "ucieka” przed naporem jej ciała. Prawdopodobnie pragnie on niezobowiązującego seksu, a kobieta stałego związku.

Dwa bieguny

Inne

Leżycie odwróceni do siebie plecami. Jeśli stykacie się tylko pośladkami, oboje lubicie chodzić własnymi ścieżkami. Mimo to jesteście mocno ze sobą związani i obdarowujecie się na co dzień mnóstwem czułości. Jeśli w ogóle się nie dotykacie, oboje trzymacie dystans. Znak jest tym gorszy, im bardziej jedno z was leży wciśnięte w kąt, podczas gdy drugie niemalże spada z łóżka. Być może przechodzicie poważny kryzys w związku.

Na nożyczki

Inne

Leżycie obok siebie, wasze ciała się nie dotykają, tylko wasze nogi są ciasno ze sobą splecione. Najprawdopodobniej jesteście po większej kłótni. Nie potraficie ze sobą wytrzymać... ale też nie wyobrażacie sobie życia bez siebie. Patowa sytuacja.

Na kanapkę

Inne

Leżycie jedno na drugim. Zwykle on na górze, ona na dole. Mężczyzna chroni swoją partnerkę. Jesteście pochłonięci wyłącznie sobą. Wasze pożycie seksualne jest satysfakcjonujące. Darzycie się wielkim zaufaniem.

Na supełek

Inne

Leżycie przodem do siebie i obejmujecie się z całych sił. Jesteście wulkanem namiętności. Oboje chcecie być jak najbliżej siebie, a wasz seks jest bardzo intymny. Na dłuższą metę istnieje jednak zagrożenie uzależnienia uczuciowego. Jesteście wyrozumiali i tolerancyjni dla swoich wad.

Na stróża

On leży na plecach, ona na boku, odwrócona w jego stronę i przytulona do ramienia. Lub odwrotnie. Macie do siebie pełne zaufanie, ale potrzebujecie więcej wolności. Wasz związek jest pełen miłości i intymności. W seksie staracie się nawzajem uszczęśliwiać.

Poduszkowce

Oboje śpicie na brzuchach, twarzami do poduszki. Prawdopodobnie ciągle się kłócicie, odchodzicie od siebie z wielkim hukiem, wrzeszcząc na siebie i strasząc rozwodem. Po czym znów wracacie, przysięgając sobie miłość aż po grób. Taki wasz urok...