Inne / James BlinnShutterstock.com

1. Początkujący teoretyk

Nadmiar informacji charakteryzuje początkujących kochanków i nastolatków między 14. a 20. rokiem życia. O seksie wiedzą dużo więcej od swoich rówieśników z poprzednich pokoleń. Wszystko za sprawą nowoczesnych środków przekazu, a szczególnie internetu, który przyczynił się do rozpowszechnienia wiedzy na temat życia seksualnego.

Inne

>>> czytaj dalej2. Młode eksperymentujące pary

Młodzi (w wieku między 20. a 30.), żądni seksualnych "ekscesów“, atrakcyjni, żyjący w parach, zarówno hetero-, jak i homoseksualni. Zaufanie i wierność są dla nich tak samo ważne, jak pragnienie spróbowania czegoś nowego...

Inne

>>> czytaj dalej3. Luzacy

Do tej grupy należą młode (ok. 35. roku życia), pewne siebie, wyemancypowane i wykształcone kobiety. Pozwalają sobie na wszystko to, co dotychczas było domeną facetów. Bez zahamowań przejmują inicjatywę w łóżku, korzystają z życia seksualnego w taki sposób i z taką intensywnością, jak im się podoba.

Inne / Artix Studio Shutterstock.com

>>> czytaj dalej4. Rozrywkowi rodzice

Mają już dzieci. Ich wiek waha się między 30. a 45. rokiem życia. Świadomie, od czasu do czasu, biorą sobie wolne od obowiązków życia codziennego, czyli pracy zawodowej i wychowywania dzieci. Chcą delektować się deficytowym luksusem: satysfakcjonującym, dającym rozkosz seksem. I wcale nie chodzi im o czułość, delikatność i poczucie bliskości...

Inne / hightowernrwShutterstock.com

>>> czytaj dalej5. Artyści

Zaliczają się do nich zarówno hetero, jak i bi- oraz homoseksualiści. Są to pary i single w przedziale wiekowym między 30. a 50. rokiem życia. Im chodzi tylko o seks. On wyznacza kierunek ich życia. Emanują seksapilem. Są piękni, młodzi i zadbani, a ich głównym dążeniem oprócz satysfakcji z seksu jest zgrabna sylwetka.

Inne / toshimselfShutterstock.com

>>> czytaj dalej6. Kobiety kochanki

Nowy typ, który nie występował nigdy wcześniej. Do grupy tej zaliczają się kobiety, które ukończyły 40 lat, są dobrze sytuowane, zrobiły karierę, mają wysoką pozycją społeczną i dużo zarabiają. Mogą być rozwiedzione, owdowiałe, w separacji lub prowadzić życie singla. Bez skrupułów rozkoszują się wolnością (także w sensie erotycznym). Obnoszą się swoją ekstrawagancją, poczuciem dobrego stylu i wysokim poziomem życia.

Inne

>>> czytaj dalej7. Smakosze seksu

Koneserami seksu są kobiety i mężczyźni w wieku od 50 lat. Smakują oni swoje erotyczne związki bardzo intensywnie. Z wiekiem nie zaniedbują erotycznego repertuaru i nie tracą zainteresowania seksem.