Tradycyjne potrawy, obfitujące w mięsa i bogate w tłuszcze, z dodatkiem takich składników jak cebula czy czosnek, mogą prowadzić do zaburzeń żołądkowych lub nawet anemii u naszych pupili.

Tłuste i słodkie potrawy zaszkodzą zwierzętom

Nadmierna ilość tłuszczu w diecie zwierząt może skutkować problemami trawiennymi czy zapaleniem trzustki. Ponadto, kości podawane zwierzętom mogą spowodować uszkodzenia w obrębie jamy ustnej lub problemy z przewodem pokarmowym.

Reklama
Reklama

Również wielkanocne słodkości, takie jak pieczone ciasta czy czekoladowe figurki, nie są odpowiednie dla psów i kotów. Składniki takie jak rodzynki, kakao, czekolada, orzechy makadamia czy słodzik ksylitol mogą być szkodliwe dla zwierząt. Trzymając te przysmaki poza zasięgiem naszych czworonożnych przyjaciół, zapewnimy im szczęśliwe i bezpieczne świętowanie.

- Zwierzęta domowe mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż człowiek. Bardzo istotne jest, aby mieć świadomość, że niektóre produkty z diety ludzi mogą być szkodliwe, a nawet toksyczne dla naszych czworonożnych pupili na przykład czekolada zawiera toksyczną dla zwierząt teobrominę, która może być przyczyną wymiotów, biegunki, a nawet niewydolności nerek - przekazała Małgorzata Głowacka, lekarka weterynarii i ekspertka naukowa ds. żywienia zwierząt w Mars Polska.

Wybierzmy dedykowane zwierzakom przekąski

Reklama

W rewanżu za całą radość i towarzystwo, jakie nasze zwierzęta nam oferują, warto podarować im bezpieczne i smakowite przekąski, które są stworzone specjalnie z myślą o ich potrzebach.

Takie przysmaki nie tylko stanowią zdrową alternatywę dla tradycyjnych świątecznych łakoci, ale także mogą przyczyniać się do poprawy ich zdrowia - na przykład poprzez przekąski dbające o zęby i dziąsła, które pomagają utrzymać higienę jamy ustnej naszych pupili, oraz zaspokajać ich instynkty, takie jak chęć żucia u psów czy naturalne zachowania łowieckie u kotów. Przysmaki te są również cennym narzędziem w procesie szkolenia naszych zwierząt oraz wzmocnienia więzi z nimi.

Dobra dieta i ruch najlepszym prezentem

Aby uczynić święta przyjemnym okresem dla naszych czworonożnych przyjaciół, kluczowe jest zapewnienie im regularnej, pełnowartościowej i zbilansowanej diety, dostosowanej do ich unikalnych potrzeb związanych z gatunkiem, wiekiem i trybem życia. Troska o odpowiednie żywienie naszych zwierzaków przekłada się na ich zdrowie, szczęście i dobre samopoczucie.

Pełnowartościowa dieta, zarówno w formie suchej, jak i mokrej, spełnia wszystkie wymagania żywieniowe psów i kotów. Kiedy zbliżają się święta, powinniśmy zadbać, aby nasze zwierzęta również miały dostęp do pokarmów, które są dla nich bezpieczne i zdrowe. Nie zapominajmy także o spędzaniu czasu z naszymi czworonogami poprzez zabawę, głaskanie i nagradzanie ich specjalnie zaprojektowanymi dla nich przysmakami.