Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Kwasy w kosmetykach. Odkrywamy mniej i bardziej zakryte prawdy o nich

19 listopada 2019, 08:47
Odmłodzenie i nawilżenie – kwas hialuronowy. Ogromnym zainteresowaniem wśród wielu dostępnych na rynku kwasów cieszy się kwas hialuronowy, zwany przez wielu eliksirem młodości. Kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w naszym organizmie. Funkcjonuje jako wypełniacz przestrzeni między komórkami, co przekłada się na jej nawilżenie i jędrność. Odpowiedzialny jest również za zwalczanie wolnych rodników powodujących przedwczesne starzenie się skóry.
Odmłodzenie i nawilżenie – kwas hialuronowy. Ogromnym zainteresowaniem wśród wielu dostępnych na rynku kwasów cieszy się kwas hialuronowy, zwany przez wielu eliksirem młodości. Kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w naszym organizmie. Funkcjonuje jako wypełniacz przestrzeni między komórkami, co przekłada się na jej nawilżenie i jędrność. Odpowiedzialny jest również za zwalczanie wolnych rodników powodujących przedwczesne starzenie się skóry. / Shutterstock
W ostatnim czasie bardzo popularne stało się stosowanie kosmetyków, które zawierają w swoim składzie kwasy. Choć obecnie mówi się o ich stosowaniu w kontekście nowinek, kwasy w pielęgnacji nie są niczym nowym – ich historia sięga bardzo daleko w przeszłość. Moc kwasów i ich skuteczne działanie doceniały przede wszystkim kobiety starożytnego Egiptu. Współcześnie dostępnych jest wiele rodzajów kwasów w różnorodnych formach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego rodzaju skóry.
Reklama
Reklama
Tematy:
kwasy w kosmetykach pięlęgnacja skóry pielegnacja cery uroda uroda kobiety
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama