Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Wiosenne zamienniki złych nawyków, dzięki którym łatwo odnowisz ciało

14 kwietnia 2015, 07:44
Za każdym razem, kiedy kusi Cię coś słodkiego weź głęboki oddech i sięgnij po jabłko, gruszkę, truskawki, porzeczki, jagody, grejpfruta – jakikolwiek owoc zamiast ciastka czy batona. Co prawda owoce zawierają naturalny cukier, ale oprócz niego mają mnóstwo cennych witamin. Zawierają też błonnik, dzięki któremu dłużej czujesz się syta. Natomiast gotowe ciastka, nadziewane czekolady czy wafelki z nadzieniem to nie tylko puste kalorie, ale być może także źródło niezdrowych tłuszczów trans, których trzeba unikać za wszelką cenę! Sprawdzaj na etykiecie, czy produkt nie zawiera częściowo utwardzanych (uwodornionych) olejów roślinnych – to są właśnie tłuszcze trans.
Za każdym razem, kiedy kusi Cię coś słodkiego weź głęboki oddech i sięgnij po jabłko, gruszkę, truskawki, porzeczki, jagody, grejpfruta – jakikolwiek owoc zamiast ciastka czy batona. Co prawda owoce zawierają naturalny cukier, ale oprócz niego mają mnóstwo cennych witamin. Zawierają też błonnik, dzięki któremu dłużej czujesz się syta. Natomiast gotowe ciastka, nadziewane czekolady czy wafelki z nadzieniem to nie tylko puste kalorie, ale być może także źródło niezdrowych tłuszczów trans, których trzeba unikać za wszelką cenę! Sprawdzaj na etykiecie, czy produkt nie zawiera częściowo utwardzanych (uwodornionych) olejów roślinnych – to są właśnie tłuszcze trans. / Shutterstock
Nareszcie wiosna! Powiało optymizmem i wszyscy są gotowi do zmian. Nie musisz od razu robić trzęsienia ziemi – bardzo dużo można osiągnąć małymi krokami. Zadanie na początek: zdrowiej żyć i lepiej się odżywać. Jak to zrobić? Nic prostszego – wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków i lekko zmodyfikować styl życia. Nie potrzeba mnóstwa wyrzeczeń! Po prostu zamień stare przyzwyczajenia na nowe i ciesz się zdrowiem, witalnością oraz nową pasją do życia. A być może i mniejszym obwodem w talii!
Reklama
Reklama
Tematy:
zdrowa żywność kuchnia i przepisy kuchnia dieta

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama