Przewodnim trendem na jesień i zimę 2009/2010 będzie przydymiony makijaż oczu. Jednak od poprzednich sezonów odróżniać go będzie łagodniejsze nakładanie kolorów, unikamy czerni, za to stawiamy na ciemne chłodne brązy, szarości, z zszarzałe niebieskości i szare fiolety.

Makijaż musi być perfekcyjnie roztarty tak, aby wszystkie kolory przechodziły płynnie. Dla osób które niezbyt dobrze czują się w mocniejszym makijażu, świetna będzie wersja „rozdymionego” makijażu, gdzie środek ruchomej powieki pozostaje jaśniejszy, a mocniej podkreślamy załamanie powieki, zewnętrzny kącik oka i dolną powiekę.

Hitem jest też łączenie na powiekach szarości z bordo i czerwienią. Aby przenieść ten trend w codzienny makijaż, możesz nałożyć po aplikacji szarych cieni, niewielką ilość różowego lub malinowego różu do policzków w załamanie powieki.

W tym sezonie unikamy zbyt mocnej opalenizny. Skóra musi pozostać jasna bądź w naturalnym kolorze - nie przyciemniamy jej, a nawet dla kobiet niebojących się ekstrawagancji możemy ją nieco rozbielić. Unikamy też jasnych kolorów na ustach, hitem są ciemne nasycone barwy, jeżeli jednak źle czujesz się w mocnych kolorach na ustach, wybierz coś neutralnego w kolorze ust lub minimalnie ciemniejszym.

PROPOZYCJE AVON:

Superpodkręcający tusz do rzęs (dostępne kolory: Black, Brown/Black, cena regularna: 35 zł.)

Szminka UltraColour Rich (zapewnia 3 efekty do wyboru: połyskujący, kremowy: nasyca usta kremowym kolorem i delikatnym blaskiem, metaliczny: przyciąga spojrzenia migoczącym kolorem; Dostępna jest w 20 odcieniach, cena regularna: 26 zł.)

Kremowo-pudrowy podkład w kompakcie „Idealny kolor” (dostępny jest w 5 odcieniach: Ivory, Nude, Medium Beige, Natura Beige, Stell, cena regularna: 50 zł)

Puder prasowany „Idealny kolor” (zapewnia skórze natychmiastową i stałą równowagę, nawilżając lub pochłaniając nadmiar tłuszczu, zależnie od potrzeb cery. Kosmetyk reaguje na ciepło skóry i imituje naturalny kolor karnacji. Zapewnia matowy efekt, który utrzymuje się nawet do 6 godzin; cena regularna: 43 zł)

Poczwórne cienie do powiek (Cienie w zetknięciu ze skórą zmieniają się z pudrowych w jedwabiście kremowe. Zapewniają intensywny kolor na powiekach, który pozostaje widoczny nawet do 12 godzin. Dostępne są w 5 odcieniach: Fresh Cut Greens, Denim Blues, Purple Haze, Smokey Eyes, Mocha Latte; cena regularna: 35 zł)

POLECAMY: >>> Makijaż na jesień od słynnej Coco oraz >>> Zimą będą rządzić rosyjskie księżniczki