Oto 10 złotych zasad dla każdej użytkowniczki odżywek do włosów:

Reklama

1. Im mniej, tym lepiej. Nadmiar odżywki może obciążyć włosy i utrudni spłukanie. Kosmetyk nie powinien wyciekać ci z dłoni. Naprawdę wystarczy niewielka jego ilość.

2. Przerzuć włosy do przodu, a będzie ci łatwiej zacząć nakładanie odżywki od końcówek. Powoli rozprowadzaj ją na całej długości włosów. Najwięcej odżywki nanieś na zniszczone partie.

3. Nigdy nie wcieraj odżywki w skórę głowy. W ten sposób możesz zafundować sobie np. łupież.

4. Uważaj, aby odżywka nie dotykała skóry twarzy. Może bowiem przyczynić się do powstania reakcji alergicznych i trądziku. Spłukuj ją zawsze do tyłu, w kierunku pleców.

5. Czas określony na opakowaniu jest wystarczający, by włosy wchłonęły wszystkie niezbędne im składniki. Przetrzymywanie dłużej odżywki do spłukiwania nie zaszkodzi włosom, ale też nic im nie da.

6. Jeśli masz włosy cienkie i delikatne, a jednocześnie zniszczone, zastosuj dwuetapową pielęgnację. Odżywkę regenerującą wetrzyj w końce, a od nasady aplikuj odżywkę zwiększającą objętość.

7. Twoje włosy są zniszczone po trwałej lub farbowaniu? Na całej długości rozprowadź odżywkę odbudowującą, którą spłuczesz, a same końce dodatkowo wzmocnij odżywką bez spłukiwania.

8. Przetłuszczają się u nasady? Wydzielanie sebum ureguluje odpowiedni szampon. Odżywki stosuj tylko na same końce.

9. Jeżeli twoje włosy się plączą, przeczesuj je podczas nakładania odżywki. Uważaj, aby nie dotykać skóry głowy.

10. Nie funduj włosom silnego odżywienia przed wielkim wyjściem. Staną się ciężkie i nie będą chciały się układać. Klapną, a ty będziesz wyglądała nieświeżo.

______________________________

NIE PRZEGAP:

>>> A na imię ci będzie Beautiful
>>> Domowe sposoby na paskudne krostki